לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

התובע היהודי בפרנקפורט יתבע להעביר המשפט לאושוויץ


מאת: נח זבולוני סופר "חרות"
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 2) - 09/04/1964 (יום חמישי)
התביעה הכללית במשפט פרנקפורט תדרוש להעביר את משפט אושוויץ מפרנקפורט לאושויץ גופא, הנמצאת בפולין, דבר זה גילה ד"ר פריץ באוער התובע הכללי של הסן, לסופר "פאלקס-שטימע" בורשה.

הד"ר פ. באוער שהכין את גליון האישום נגד 22 הפושעים העומדים בפני בית הדין בפרנקפורט, מסר בשיחה מיוחדת עם סופר "פאלקס-שטימע" כי מטרת המשפט הייתה לא רק להעניש את 22 הפושעים, אלא להוכיח ולהראות לעם הגרמני וכן לעולם כולו את אשר עוללו הגרמנים לעם היהודי. הד"ר באוער שהינו יהודי ובעצמו עבר את שבעת מדורי הגיהנום במחנות הריכוז הגרמניים, חיווה את דעתו כי רק באושוויץ מקום שנעשה הפשע אפשר להשיג מטרה זו, לפיכך תדרוש התביעה הכללית להעביר את המשפט מפרנקפורט לאושוויץ, לכל הפחות למשך 10 ימים ... ספק אם ממשלת פולין שאינה מקיימת יחסים דיפלומטיים עם מערב גרמניה תרשה להעביר את בית המשפט הגרמני לארצה, אולם עיקר הקשיים יהיו מצד ממשלת גרמניה גופא ...

בדברו על חוק ההתיישנות שייכנס לתוקפו בשנת 1965, מסר הד"ר באוער, כי בשנת 1960 הציעה המפלגה הסוציאל-דומוקרטית לפרלמנט הגרמני, כי חוק ההתיישנות, יחול משנת 1948 עם קום הרפובליקה הגרמנית, ז.א. שהחוק ייכנס לתוקפו בעוד 5 שנים, אולם מפלגת השלטון של אדנואר, דחתה הצעה זו ועתה ד"ר באוער אינו מאמין שהמפלגה הסוציאל-דמוקראטית תציע שוב הצעה כזו, היות שע"י כך היא עלולה לאבד חלק מבוחריה ...

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Auschwitz, פולין | Frankenallee 111, פרנקפורט, גרמניה (burgerhaus gallus - מקום משפטי אושוויץ) | 5 Nowogrodzka, ורשה, פולין (מערכת פאלקס שטימע (משוער))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2019 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.