לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

אגודת הרבנים מתכנסת "אי-שם" לדון במצב הרבנות הראשית


מאת: נח זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 18/03/1962 (יום ראשון)
אגודת הרבנים מקיימת היום "אסיפה חשאית" שממנה תצא הדרישה להחיש את הבחירות למועצת הרבנות הראשית וכן לרבנים הראשיים בישראל - על כך נודע לסופרנו.

לאור האנדרלמוסיה השוררת ברבנות בבעיית "בני ישראל" שהסעירה באחרונה את הציבור וכן על רקע ההנחיות שהוציאה הרבנות ושאינן מתמלאות על-ידי רושמי הנשואין בגלל אי-הבהירות שבהן, החליטה אגודת הרבנים לקיים היום "אי-שם" אסיפה גדולה של מאות רבנים ודיינים על-מנת לדון בהרחבה בכל הפרשה הזו וכן בבעיות אחרות אקטואליות.

נמסר כי מאסיפה זו תצא קריאה נמרצת לשר הדתות להחשת הבחירות לרבנות הראשית וכן להצמיד את הבחירות לרבנים הראשיים לבחירת רב ראשי אשכנזי. כפי שנודע לנו קיימים חילוקי דעות בנדון גם בין שר הדתות הד"ר ז. ורהפטיג לבין ח. מ. שפירא שר הפנים התומך בהחשת הבחירות לרבנות הראשית ובהצמדתן לבחירת רב ראשי אשכנזי.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב אנגל 6, תל אביב (בראש אגודת הרבנים עמד הרב אונטרמן) (ביתו של הרב אונטרמן בעת היותו רבה הראשי של תל-אביב) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2019 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.