לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

בנו של בן-יהודה לא הוזמן לפתיחת הקונגרס


מאת: נח זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 09/08/1962 (יום חמישי)
אהוד בן-יהודה בנו של מחייה השפה העברית אליעזר בן-יהודה ז"ל, לא הוזמן לפתיחת הקונגרס העברי העולמי שנערך שלשום בירושלים. הדבר אירע למרות שהיה ידוע למארגני הקונגרס הזה כי מר אהוד בן יהודה נמצא בארץ.

מר בן-יהודה עשה בארצות הברית בהוצאת ובהפצת המילון הגדול של אביו במהדורה החדשה של 7 כרכים שתעלה כ-80 אלף דולר. הוא השקיע בו עבודה של שלוש וחצי שנים, [תוך] כדי כך הוציא מר בן יהודה באמריקה מילון כיס בהוצאת פוקט-בוק שיצא ב-250 אלף אכסמפלרים. מילון זה מבוסס על המילון הגדול של אליעזר בן-יהודה.

ידידי אהוד בן-יהודה מסרו לנו, כי ראשי ומארגני הקונגרס העברי העולמי נפגשו עם מר בן-יהודה בלשכתו של ראש העיר מר מ. איש-שלום בעניין הפיכת בית אליעזר בן יהודה לבית נכאת. בפגישה זו נכח גם מר משה שרת מראשי המארגנים של הקונגרס העברי העולמי.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | רחוב עין גדי 28, ירושלים (בית אליעזר בן יהודה - שכונת ארנונה - תלפיות) | גבעת רם, ירושלים (הקונגרס העברי העולמי השלישי התקיים באולם וייז) (אולם וייז - האוניברסיטה העברית)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2019 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.