לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הרב ראובן כ"ץ ז"ל ביקש בצוואתו להושיב את בנו על כס הרבנות של פתח-תקוה


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 6) - 01/11/1964 (יום ראשון)
ביום השנה הראשון לפטירתו של הרב הראשי של פתח תקוה הרב ראובן כ"ץ זצ"ל, אחרי ההספדים וגילוי המצבה וישיבת מועצת הרבנות הראשית לזכרו, נפתחה צוואתו.

בצוואה הוא מביע את בקשתו שבנו הרב אהרן כ"ץ ראש ישיבת פתח-תקוה ימלא את מקומו כראש הרבנים בפתח-תקוה. הרב ראובן כ"ץ פונה בצוואתו לראשי העדה בפתח-תקוה שיוציאו לפועל את בקשתו ורצונו. בין היתר הוא כותב:
"ברוך השם הנחתי בנים כמותי שרואיים לירש כסאו של הרב הראשי אב"ד פתח-תקוה, והמחוז, ובפרט בני הרב הגאון ר' אהרן כ"ץ שליט"א שהוא על המקום ר"מ בישיבה הקדושה וגדול בתורה ויראה ונואם מצויין ושימש אותי הרבה זמן וראוי לירש כסאי ועל פי דין מחייבים להושיב על כסאי שישבתי והרבצתי תורה ויראת שמים כל הזמן, בני הנ"ל הראוי לזה מכל הבחינות והוא נמצא על המקום.

אני מצווה - מוסיף הרב כ"ץ ז"ל - ומבקש ממנהלי העדה להוציא את הדבר לפועל באהבה ובשלום כראוי לכבודי ואני מבטיח לכם להתפלל בעדכם לפני אבינו שבשמים ואני ממנה את בני הרב ר' שמעון כ"ץ ואת בני ד"ר אברהם כ"ץ בארצות הברית שיעמדו לקיים הצוואה שלי הנ"ל במלואה ויתן ה' ויאריך את ימי ואת שנותי כהבטחת הקדוש ברוך הוא למען ירבו ימיכם על האדמה".

תוכן הצוואה של הרב הראשי מפתח-תקוה היה לשיחת היום בין ידידי הרב כ"ץ ז"ל וכפי שנמסר עומדים ידידיו ומעריציו של הרב, על כך, שהצוואה תקויים במלואה.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב חובבי ציון 37, פתח תקווה (רבנות ראשית - המועצה הדתית - בית הכנסת בית יעקב)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2019 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.