לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

יוצע חוק בעניין הכרה במעמד שווה לקונסרווטיבים


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | דבר - עמוד ראשון (עמוד 1) - 03/03/1983 (יום חמישי)
הצעת חוק למען הכרה בתנועה הקונסרבטיבית במעמד שווה לזה של הזרם האורתודוכסי בישראל עומד להעלות ח"כ מרדכי וירשובסקי מ "שינוי".

בפגישה שקיימו צירי הוועדה ה-14 של התנועה הקונסרווטיבית, שננעלה השבוע בירושלים, עם קבוצת חברי-כנסת מסיעות שונות הודיע ח"כ וירשובסקי על כוונתו זו, וח"כ יצחק ברמן (ליברלים) קרא לצירי הוועידה להגביר את מאבקם. סגנית שר החינוך והתרבות ח"כ מרים גלסר-תעסה, שאף היא השתתפה בפגישה, אמרה, כי רק אם תגדל התנועה בארץ - בעיקר בעקבות עליה גדולה - היא עשויה לרכוש לעצמה השפעה.

בינתיים עוררה עליה התנועה הקונסרבטיבית בארץ, המונה כ-10,000 חברים, המאורגנים ב-40 קהילות, התקפה של מפגלת פועלי אגודת ישראל - בשל דרישתה להעניק הכרה ומעמד חוקי לקהילות הקונסרווטיביות ולרבניהן בארץ.

בין החלטות הוועידה ה-14 של התנועה הקונסרווטיבית העולמית (איגוד בתי-הכנסת העולמי) קריאה לממשלת ישראל להעניק הכרה של ממש לנוהגים יהודיים לא אורתודוקסיים אותנטיים ופנייה למשרד הדתות להעניק לקהילות הקונסרווטיביות זכויות זהות לאלה הניתנות לקבוצות אחרות - יהודיות ולא יהודיות - וכן תמיכה כספית.

החלטה זו עוררה את רוגזה של פא"י, ויו"ר המפלגה, חה"כ-לשעבר אברהם ורדיגר, פנה אל חברי הממשלה וחברי-הכנסת מכל הסיעות בקריאה למנוע מתן הכרה ומעמד חוקי לקונסרבטיבים.


© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר דבר - עמוד ראשון 1983

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: דרך חברון 98, ירושלים (כנסת הרבנים בישראל - התנועה המסורתית) | רחוב פרישמן 64, תל אביב (הסתדרות פועלי אגודת ישראל) | 120 Broadway, ניו יורק (The United Synagogue of Conservative Judaism - ארגון בתי הכנסת המאוחדים - התנועה המסורתית) | הכנסת ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2019 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.