לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"קול השבת" דואג לצרכי המשטרה


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | משטרה (עמוד 5) - 24/06/1984 (יום ראשון)
נתבשרנו על "הישגים" חשובים במשטרת ישראל בתחום הציוד "המודרני והחדיש", המאפשר לשוטרים לקיים מצווה חשובה, הכתובה בתורה: לפנות או לכסות את הפרש שהם מפרישים בהיותם מחוץ לבסיסים.

על הציוד החדיש נודע לציבור מתוך מכתב ששיגר הרב חזן, רבה הראשי של המשטרה, אל ראובן בר-טוב, עורך "קול השבת - בטאון על-מפלגתי ובלתי תלוי להחדרת התודעה הדתית וערכי היהדות בדרכי ההסברה", המופיע בירושלים.

המכתב נשלח כתשובה לשיחות, שקיים בר-טוב עם הרב חזן ובהן על מצוות החזקת את החפירה בשדה על-ידי שוטרי ישראל בהסתמך על הנאמר במקרא (דברים כ"ג י-טו) "כי תצא מחנה על אויביך ויד (מקום) תהיה לך מחוץ למחנה ויצאת שם חוץ (לעשות את הצרכים) ויתד (מעדר קטן) תהיה לך על אזנך (מקום שמחזיקים את הרובה) והיה בשבתך חוץ וחפרת בה ושבת וכסית את צאתך, כי ה' אלקיך מתהלך בקרב מחנך להצילך ולתת אויביך לפניך והיה מחניך קדוש ולא יראה בך ערוות דבר ושב מאחריך" ...

כדי שתנוח דעתו של בר-טוב הודיע הרב הראשי של משטרת ישראל באמצעות עוזרו הרב טולידאנו, כי המשטרה ערה לבעיה זו ונקטה את כל האמצעים כדי לאפשר לקיים מצווה חשובה זו ובית היתר הוא כותב:
"מתכבד אני להודיע לך, כי אכן נמצא לרשות שוטרינו הציוד המאפשר מצווה חשובה זו כמו שכתוב בתורה "ויתד תהיה לך על אזנך והיה בשבתך חוץ וחפרת בה". כשהם (השוטרים) נמצאים חוץ מבסיסיהם, שוטרי משמר הגבול מתקינים מקום מיוחד להתפנות בו ובזה הם שומרים על קדושת מחנה ישראל".


"שירות לאומי" חשוב מאד עשה בר-טוב למשטרת ישראל ולעם ישראל כולו, בכך שפירסם בבטאון שלו כי לרשות המשטרה עומד ציוד חיוני זה ...

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר משטרה 1984

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב קלרמון גאנו, ירושלים (המטה הארצי של משטרת ישראל (משנת 1973) - שייח ג’ראח)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2019 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.