לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

תפילות הצועדות עם הזמן


מאת: נח זבולוני
פורסם: דבר | ציתוטים (עמוד 10) - 09/02/1993 (יום שלישי)
בסידור התפילה של התנועה הקונסרבטיבית בארצות-הברית וקנדה הוכנסו שינויים קוסמטיים, המשקפים את הנטייה הכללית בציבוריות היהודית האמריקאית.

המדובר בשינויים פמיניסטיים שנעשו בנוסח התפילה. למשל בתפילת "מי שבירך", שבה מברכים את העולים לתורה בשבתות ובחגים ואת חיילי צה"ל. לברכה, המתחילה במילים: "מי שבירך אבותינו אברהם יצחק ויעקב", הוסיפו הקונסרבטיבים את ארבע האמהות - שרה, רבקה, רחל ולאה. השינוי עורר תרעומת אצל חלק מהגברים, הטוענים כי כעת, משיש ארבע אמהות ורק שלושה אבות, הופר האיזון.

גם לתנועה הרפורמית סידור תפילה מעודכן. אמנם הנוסח העברי לא שונה, אבל בתרגום לאנגלית הושמטו כל ההתייחסויות הגבריות לאלוהים. במקום "אדון" ו- "מלך", נכתב "בורא" ו- "נצח".

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר ציתוטים 1993

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 633 Third Ave, ניו יורק, ארצות הברית (6th floor התנועה ליהדות מתקדמת - רפורמים - The Union for Reform Judaism) | 120 Broadway, ניו יורק, ארצות הברית (The United Synagogue of Conservative Judaism - ארגון בתי הכנסת המאוחדים - התנועה המסורתית)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2019 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.