לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"די בתורת משה רבנו" ...


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 5) - 20/07/1966 (יום רביעי)
כמה מראשי "נטורי קרתא" ערכו אתמול בירושלים "התייעצות חירום" בקשר לצעדים שעליהם לנקוט נגד "חוק השבת" (החוק לתיקון חוק שעות עבודה ומנוחה) הנדון עתה בכנסת "הציונית".

עמדתם של אנשי "נטורי קרתא" היא חד משמעית נגד החוק. מנהיג "נטורי קרתא", ר' עמרם בלוי, אמר לנו: "יש לנו תורת משה רבנו עליו השלום ואיננו זקוקים לתורת משה שפירא".

הן בקרב ההנהגה והן בקרב "אנשי השורה" יש תמימות,דעים בשלילת "חוק השבת", באשר לדעתם מהווה הוא "חתירה תחת יסודות תורתנו הקדושה". אולם באשר לפעולה נגד החוק - חלוקות הדעות. בעוד שחלק אחד סבור, כי חובה לפתוח בפעולה נמרצת ברבים נגד החוק - יש חלק אחר הטוען, כי "די בפעולה צנועה".

ההכרעה תיפול, כפי שאמר לנו אחד ממנהיגי "נטורי קרתא", בימים הקרובים. "עוד לפני תשעה באב".

הערות:
התיקון שהוכנס לחוק שעות עבודה ומנוחה הדגיש את איסור העבודה במפעלים ביום המנוחה, והרחבת החוק כך שיחול לא רק על עובדים שכירים.

קשריו ההדוקים של נח זבולוני עם עדת "נטורי קרתא" ובפרט עם מנהיגה ר' עמרם בלוי, ונושא הכתבה מביאים למסקנה שכנראה גם היא נכתבה על ידו.צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1966

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב בעל התניא 11, מאה שערים, ירושלים (מרכזו של הרב בלוי אחרי חזרתו מגלות בני-ברק) (ישיבת תורה ויראה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2019 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.