לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הכניסה להר הבית - וההלכה


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 10) - 29/04/1970 (יום רביעי)
כנס רבנים ארצי לדיון בשאלת התרת הכניסה להר הבית לפי ההלכה - עומד להתקיים בקרוב, ביוזמת כמה רבנים ואישי-ציבור, הגורסים כי גם בזמן הזה יש לקיים את המצווה של "שלוש פעמים בשנה יראה כל זכורך" ...

בפנייתם של הרב שגרא פייבל פראנק, רבה של שכונת ימין-משה בירושלים, הרב דוד שלוש, רבה של נתניה, והרב מרדכי הכהן ממשרד הדתות, אל רבני הארץ נאמר בין היתר:
דורנו שזכה לחזות בכיבוש הר הבית מידי צר ואויב במלחמת ששת הימים, טרם זכה, לצערנו, להעריך את המאורע הכביר הזה. הר הבית שנכבש בידי צה"ל, טרם נגאל מבחינה רוחנית, עודנו תכלינה עינינו בצפותו להשתחוות ולשפוך שיחנו במקום הגדול והקדוש שנקרא שמו עליו, ואין אנו יכולים לעלות ולראות מפני הודעת הרבנות הראשית לישראל.

לו ישבו הרבנים - נאמר בפניה - ועיינו בסוגיא זו לארכה לרחבה ולעומקה, היכן אסור להיכנס בוודאי ומהיכן יש לאסור משום ספק, והיו תוחמים תחומין עד היכן וכיצד מותר להיכנס ללא כל חשש, אז כל בית הישראל היה נשען על הוראתם.

אמנם, לצערנו, הרבנות הראשית לישראל אסרה הכניסה לכל שטח הר הבית גם למקומות, שאליבא דכולי עלמא הכניסה מותרת כיום, וזאת בלי לתת הסבר לדבריהם, וזוהי גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה מרוב חשקם לחזות בקודש.


הערות: נח זבולוני הירבה לכתוב על סוגיית עליה ותפילה בהר הבית, כמו על כינוסי הלכה רבניים. קרבתו לגופים המוזכרים בכתבה, תוכנה וסגנונה מביאים למסקנה שהיא נכתבה כנראה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1970

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה) | הר הבית ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2019 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.