לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"נטורי קרתא" מייבאים ... גיורות


מאת: ללא שם
פורסם: מעריב | שיחות (עמוד 12) - 28/06/1970 (יום ראשון)
בעוד ש "טחנות הגיור" בבתי הדין הרבניים טוחנות לאט [ * ] , והדיינים גורמים קשיים על אלה הבאים להתגייר - הרי אצל אנשי "נטורי קרתא" הולך הדבר חד וחלק, שם נערכות חתונות עם גיורות כעל סרט נע ...

בל"ג בעומר נשא הצייר מיכאל פייזר מפאריס, איש "נטורי קרתא", גיורת מארה"ב ולפני ימים אחדים נשא מר שמעון פריי, בן 62, פנסיונר מארה"ב שהצטרף ל "נטורי קרתא", את הגיורת שרה בת 60 מבלגיה. מר פריי היה שחקן שנים רבות והופיע על הבמה היהודית באמריקה יחד עם פאול מוני ז"ל.

גם הפעם היתה השדכנית לשידוך זה רעייתו של ר' עמרם בלוי, הגיורת רות בן דוד. הזוג פריי קבע את משכנו הארעי בשכנות עם מנהיג הכת ר' עמרם בלוי, יחד עם יתר חבריו שנשאו גיורות הם מהווים כמעט שכונה שלמה של נישואי גיורות ...

ה "נטורים" מייבאים את הגיורות מחוץ-לארץ ואינם זקוקים להיתר של בתי הדין של הרבנות הראשית או של הרבנות הצבאית ...

דפים בנושא:


הערות:
* בזמן פרסום הכתבה פרצה בארץ סערת הגיורת הלן זיידמן שגויירה גיור רפורמי, וכמעט גרמה למשבר ממשלתי עד אשר הרב שלמה גורן בזמן כהונתו כרב הראשי של צה"ל, גיירה שנית גיור כהלכה ועורר חמתם של גופים רבים. גיורו נפסל על ידי בית הדין הרבני, אך אושר בסוף על ידי הרב עובדיה יוסף - אב בתי הדין הרבניים של תל-אביב.

הכתבה גיורת מארה"ב נישאה לצייר ב"מאה שערים" שסומנה על ידי נח זבולוני ככזו שנכתבה על ידו והעוסקת בנישואי מיכל פייזר המוזכרים בכתבה זו, קרבתו של נח זבולוני לחוגי נטורי קרתא ולרב עמרם בלוי עליהם כתב עליהם רבות, תוכן הכתבה וסגנונה מביאים למסקנה שאין כמעט ספק שהיא נכתבה על ידו.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


מעריב שיחות 1970

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: מאה שערים, ירושלים (נטורי קרתא)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2019 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.