לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

העיקר הבריאות!


מאת: מ. אבידן
פורסם: חרות | הטור השמיני - 19/11/1958
מיון מהיר:
1958
העוברים ושבים ליד בנין קופ"ח לעובדים לאומיים בירושלים ביום א' האחרון יכלו להיתפס לבהלה, שמא חלילה פרצה מגיפה בעיר, שכן רבו הנוהרים אל קופת חולים במשך כל היום. אמהות עם ילדיהן, פועלים, פקידים, בני-הישיבות ומשפחותיהם החרדיות.

ברם, אם מוצאים את חברי הקופה הבאים למרפאה, כשהם שותים יין במקום לתת דם לבדיקה, לועסים ממתתקים ועוגות במקום חתימה על מס-חבר - הרי מותר להירגע. ואכן, ביום זה הזמינה קופ"ח לאומית בבירה את חבריה לחוג עמה את חגה, חג 25 שנה לקיומה. ואף החולים, שפנו אותו יום למרפאה, יכלו לפני כניסתם לרופא או לאחות "להמתיק" את הגלולה המרה של הטיפול.

אולם ההמתנה הגדול היה מקושט בפרחים וירק והמבקרים הרבים נתקבלו באווירה של חברות כנה ואינטימית. רבו הברכות. אביהם של אסירי ציון ורבם הרב ארי' לוין שליט"א מברך את המוסד "שיזכה לחוג את חג היובל והתאריך יום ראשון בשבת שנה לרפואה וישועה". הנה רב שני הרב מ. ברדוגו מאחל למוסד "שיזכה ליובל החמישים במדינת ישראל המשוחררת משני עברי הירדן". גם ר. נ. זבולוני בין המברכים: "הרבה חברים - מעט חולים".

רבים המברכים ואצל כולם העיקר הבריאות. ובכן מאוחדים באיחול לקופת-החולים שתרבה עבודה בטיפול ב ... יולדות.

עד שעות הלילה המאוחרות נמשך זרם המבקרים, והשולחנות ערוכים עדיין, וקריאות "לחיים" נשמעות מכל צד. היום אין מקפידים על שעות הקבלה במוסד. העיקר הבריאות !
Powered By Click for details


לכל המאמרים מעתון חרות לכל המאמרים ממדור הטור השמיני לכל המאמרים משנת 1958
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות