לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

לב כסיל


מאת: ר. בהר"ל
פורסם: שערים | צילי הרים - 25/11/1991
מיון מהיר:
צילי הרים
1991
בורים ועמי ארצות לא חסרים בישראל, אלא שלמרבה הצער לרובם אין טור משלהם בעיתונות. אך מה קורה כאשר חייבים למלא מדי שבוע טור בעיתון? ובכן, במקרה כזה - כמו למשל הטור "ציתוטים" בעיתון "דבר" - הרי שכולם יודעים על כך ורבים אף מצפים בקוצר רוח לקרוא את הדברים המשעשעים - קוראים, מחייכים ונהנים על חשבונו של המסכן.

הטור ההוא בעריכת דורון שרם ובהשתתפותו המאסיבית של נח זבולוני, ידע למשל לספר לקוראיו, בשבוע שעבר כי "חברי פא"י המזוהים עם חב"ד זעמו על "שערים" בשל פרסום תמונת רה"מ שחזר ממדריד לפני כניסת השבת ובעיקר בשל מאמר חז"ל המצורף לתמונה: "אילמלי משמרין ישראל שתי שבתות כהילכתן מיד נגאלים" (התלמיד-חכם הזה, אגב, כתב "אילמלא" באל"ף, כלומר: אילו לא ...)

עכשיו שמעו היטב על מה יצא זעמם אליבא דהכותב הנ"ל. הנושא הוא: "מי יביא את המשיח" ולעניות דעתו של שרם (או זבולוני) יש באיזכור המאמר הזה של חז"ל ליד תמונת רה"מ פגיעה ב ... כ"ק אדמו"ר מלובביץ'. אתכם זה מצחיק אבל הוא כותב את הדברים בשיא הרצינות.

ב "דבר" מופיע מדי שבוע מוסף סאטירי ששמו יאה לו "דבר אחר". יהודים יודעים ספר אינם זקוקים למוסף הזה. כדי לצחוק, די לקרוא, לא חשוב מה ובלבד שיהיו אלה דברים המתייחסים ליהדות, לדתיים וכיוצא בזה. או הו. לא תפסיק לצחוק.

דפים בנושא:


הערות: כתבה זו נכתבה בעקבות כתבתו של נח זבולוני: מי יביא את המשיח. נח זבולוני הגיב לכתבה זו, בכתבה אחרת: שערי טיפקס המציין את העובדה שהכתבה המצולמת בעיתון "שערים" טושטשה בטיפקס כדי שלא יוכלו לקרוא מה כתוב בה.

והערה בתור בנו של רנ"ז: אם היה הכותב מכיר את רנ"ז סביר שלא היה מאשימו בבורות, ובחילוניות.
- אלי זבולוני


Powered By Click for details


לכל המאמרים מעתון שערים לכל המאמרים משנת 1991
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות