לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הכהניסטים הראשונים

מיקדם / אבא אחימאיר בטלוויזיה


מאת: נחום ברנע
פורסם: כותרת ראשית | כותרת ראשית - עמוד פנימי - 07/05/1986
מיון מהיר:
כותרת ראשית - עמוד פנימי
1986
"לאחר האהבה, לאחר השנאה", סירטו של יהודה קווה על אבא אחימאיר, יוקרן בשני פרקים בטלוויזיה. הצפיה בו מזמינה השוואה ל "כך" של כהנא - ולא רק "כך".

...

כהנא הוא בינתיים גידול נטול-שורשים בנוף הישראלי, בכך הוא נבדל כמובן מאחימאיר וחבריו, שהיו בשר-מבשרה של התנועה הרוויזיוניסטית. יש בסרט סיפור מר על מנחם בגין, שאחימאיר ביקש ממנו להיכלל בסוף רשימת חרות לכנסת, במחווה של כבוד. "מורי ורבי," אמר בגין, "זה לא בא בחשבון. מה, אני אעמוד בראש הרשימה ואתה תנעל אותה? ההיפך צריך להיות: אתה תעמוד בראש הרשימה ואני אנעל אותה." ידידו נח זבולוני, שמפיו בא הסיפור, טוען שאחימאיר אנמר לו על כך: "כבר קראו לי בהרבה שמות, גם רוצח קראו לי. טיפש עוד לא קראו לי."

הכיתוב של התמונה המצורפת לכתבה: בגין, משופם, קיצוני משמאל, זבולוני, קיצוני מימין ואחימאיר, רביעי מימין.

הערות: סיפור זה חוזר במספר ראיונות של נח זבולוני, כך למשל בראיון לדן עומר במקומון "כל העיר", ארבע שנים לפני כתבה זו: גם בגין לא זרק פצצות א' מתאר אבא תיאור דומה לזה המוזכר כאן. אך לעומת זאת בראיון שנתן למוטי בסוק לשבועון "דבר השבוע" 6 שנים אחרי כתבה זו: ומה פוסק על כך הרנ"ז הוא משתמש בשפה הרבה יותר בוטה ובמקום דבריו של אחימאיר "טיפש עוד לא קראו לי" מספר זבולוני כי אמר: "אבל דבר אחד לא אמרו עלי, שאני שמוק!".

לדעתי הגירסה המופיעה בכתבה זו היא הנכונה. ובראיון האחרון עם השנים שחלפו, ניסה אבא בלשון עסיסית לבטא את הרגשתו של אחימאיר.
- אלי זבולוני
Powered By Click for details
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות