לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הזדמנות שהוחמצה?


מאת: ללא שם
פורסם: יום הששי | יום הששי - שוליים - 27/04/1990
מיון מהיר:
יום הששי - שוליים
1990
סקופ אמיתי היה לו, לזקן הכתבים ב "דבר", נח זבולוני: הרבנים הראשיים לישראל התבקשו להוציא "צו הבאה" מיידי נגד ... אלה המעכבים את ביאת המשיח וצו על תנאי נגד ... המשיח המאחר לבוא.

האיש ידע לספר כי הפנייה באה מ "בית דין רבני עליון יחיד במינו שבראשו עומדים הרבנים שמחה אלברג, יו"ר אגודת הרבנים באמריקה ומרדכי הירשפרונג מקנדה. "בית דין זה זקוק לאישורם של הרבנים הראשיים בישראל כי "להתחלק" - כלשונו של זבולוני - בתפקידים: רבני ארה"ב יצוו על יציאתו של המשיח ורבני ישראל יאשרו כניסתו לארץ.

סופר "דבר" יודע לספר עוד כי שגריר ביה"ד המיוחד בארץ, הרב זילברשטרום, הציג בפני הרבנים הראשיים מסמכים ואישורים (כתב האמנה ?) והודיע להם על הצטרפותו של הרה"ג ר' יוחנן סופר (גאב"ד ערלוי - לידיעת זבולוני). השגריר, ביקש מהרבנים הראשיים לאשר את קיום ביה"ד. הללו הגיבו בצורה מאופקת מפני כבוד הענין ו "לא זרקו את זילברשטרום מכל המדרגות".

התכנית, אליבא דמקורותיו של נח קשישא, היתה לצוות על משיח צדקנו שיזדרז ויבוא בעת פתיחת הדלת ל "שפוך חמתך", אבל היא השתבשה "משום שרבני חב"ד היו עסוקים בהכשלת הקמת ממשלת מערך בראשותו של פרס".

לו ידע "שוליים" שיש קורטוב אמת בידיעה הבלעדית הזו, היה מוזיל דימעה על ההזדמנות שהוחמצה ...

דפים בנושא:


הערות: קטע זה הופיע כתגובה לכתבה: ביקשו מהרבנים הראשיים צו הבאה נגד המשיח המאחר שפורסמה בעיתון "דבר" בתאריך 20/04/1990. - אלי זבולוני
Powered By Click for details


לכל המאמרים משנת 1990
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות