לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ציונות - סוף - עבור!


מאת: ללא שם
פורסם: ערב שבת | ערב שבת - דובים ויער - 14/07/1986
מיון מהיר:
ערב שבת - דובים ויער
1986
הודאת-בעל-דין נדירה בעוצמתה על פשיטת רגלה של הציונות החילונית, מביא נח זבולוני ב "דבר" של ערב שבת.
מסתבר כי הציונים הטובים, שכבר חדלו לעשות אפילו מה שעשו פעם ("ציוני הוא יהודי שאוסף כסף מיהודים אחרים, כדי לשלוח יהודי שלישי לא"י) - מודאגים בכל זאת מהעדר עליה לארץ, ולעומתו מהתגברות הירידה. הפתרון, מסתבר, הוא ... להעלות גויים בהמוניהם ולגייר אותם.

זבולוני מצטט ממארו של לורנס אפשטיין ב "פורום", כתב-עת של ההסתדרות הציונית בשפה האנגלית, שם מובא בהרחבה רעיון העלאת הגויים וגיורם, כדי ש "יסייעו בכך לגידול האוכלוסיה היהודית". אפשטיין סבור כי "הגוף המתאים ביותר לטיפול בנושא זה, הוא ההסתדרות הציונית העולמית". הוא מציע להקים בהסתדרות הציונית "מחלקה מיוחדת לאיתור מקומות, בהם אפשר למצוא לא-יהודים שיהיו מוכנים להתגייר ולעלות". הוא מוסיף - וזבולוני מביא את דבריו - כי "מחלקה זו גם תדאג להגדיל את מספר אולפני הגיור של הסוכנות היהודית ובתי דין רבניים לגיור" ...

עוד מציע אפשטיין, אליבא דזבולוני, לפעול לחקיקה שתעודד "פעילות רבנית למען גיור" ולתת "מענקים והטבות לגורמים הפועלים בשטח זה". כדי להשלים את מסכת הציונות ה "מעשית שלו, מציע אפשטיין "להקים סוכנות מיוחדת למשפחות ישראליות המעונינות באימוץ ילדים לא-יהודיים".

נכון שזה רעיון גאוני? נכון שזה "יפתור" את מצוקת הציונית החילונית שפשטה את הרגל? איזה יופי: "שיבת ציון" של גויים, במקום יהודים, שמדינת ישראל לא מהווה כוח משיכה עבורם. צריך להעלות באוב את הרצל ולשאול אם בדיוק לכך הוא התכוון ...

מי שווה יותר?

דפים בנושא:


הערות:
תאריך הכתבה הוא משוער, ברור שהוא פורסם סמוך לפרסום הכתבה המקורית, אך ייתכן שיום מוקדם או מספר ימים מאוחר יותר.

הכתבה הופיעה כתגובה לכתבה הצעה לגיור המוני - כאמצעי נגד הירידה ועקב המשבר בעליה שפורסמה בעיתון "דבר" בתאריך 11/07/1986.

יש מקום להניח שכותב הכתבה הוא חיים זילברשטיין, שערך מדור זהה בעיתון "יום הששי", אך בשער המדור בעיתון "ערב חדש" לא צויין שם עורך המדור.
- אלי זבולוני
Powered By Click for details


לכל המאמרים משנת 1986
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות