לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

שר הדתות "הקפיא" את הרכבה של המועצה הדתית בירושלים


מאת: נח זבולוני סופר "חרות"
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 6) - 21/04/1964 (יום שלישי)
שר הדתות הד"ר זרח ורהפטיג, השהה את חתימתו על אישור הרכב המועצה הדתית בירושלים, כל ההכנות למתן תוקף למועצה הוכנו לפני נסיעותו לאנגליה, אולם הוא החליט להקפיא את מתן האישור הפורמלי עד אחרי שובו מחו"ל.

כפי שנודע לסופרנו, בא צעד זה של שר הדתות כתוצאה מתסיסה הקיימת במפד"ל, מפלגתו של השר, נגד ההסכם המשולש (מפד"ל - אגודת ישראל ומפא"י) על הרכב המועצה הדתית בירושלים.

לפני כמה ימים נערכה ישיבה של צמרת המפד"ל ובה הובעה מורת רוח על ההסכם. המשתתפים בדיונים ציינו, כי לאחר חתימת ההסכם באו הודעות פרובוקטיביות מצד אגודת ישראל שהדגישו כי מפלגה זו מוסיפה שלא להכיר ברבנות הראשית כפי שהדבר מצא ביטוי בתזכירו של מנהיג המפלגה הרב יצחק מאיר לוין.

אף מפא"י ראתה בהסכם יתרון גמור עבורה, ונציג המחלקה הדתית של מפא"י, מר מנחם הכהן, הצהיר בפומבי שההסכם הוא הצלחה גמור למפלגתו כי ביחסי הכוחות הקיימות בבירה, קיבלו נציגות במועצה הדתית, העולה על כל מה שהשיגו במועצות דתיות אחרות. עובדות אלו הדגישו בצמרת המפד"ל רק - מחזקות את הטענות שהמפד"ל בבירה עשתה "עיסקה" גרועה בהסכם זה. כפי שנמסר דורשים לבטל את ההסכם המשולש ומסיבה זו ידחה הרכבה של המועצה הדתית בירושלים.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב החבצלת 12, ירושלים (המועצה הדתית - רבנות ירושלים) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות