לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

שר הדתות נתבע לדין תורה ובית הדין דחה את הבקשה


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 6) - 26/05/1964 (יום שלישי)
בית הדין הרבני האיזורי בירושלים, מסרב לטפל בכתב התביעה שהגישה העדה המערבית בירושלים נגד שר הדתות הד"ר זרח ורהפטיג. בכתב התביעה נתבקש בית הדין להזמין את שר הדתות לדין תורה על הפגיעה בזכות ובכבוד הרבנות המקומית, בהשמיטו את מועמד הרבנות המקומית הרב סעדיה לופס מרשימת חברי המועצה הדתית החדשה בירושלים.

עו"ד משה מ. דהאן, ב"כ העדה המערבית, הגיש אתמול לבין הדין הרבני האיזורי בירושלים בנשיאותו של הרב אליעזר י. ולדינברג, את כתב התביעה בו הוא מבקש להוציא צו-זמני ולא לפרסם את הרשימה של המועצה הדתית החדשה ב "רשומות" עד בירור התביעה. בין הדין הרבני סירב לקבל את כתב התביעה, ונימק את סירובו בזה שהעדה המערבית בירושלים אינה צד בדבר וכבודה אינו נפגע ע"י השמטת ב"כ הרבנות המקומית מרשימת המועצה הדתית. רק הרבנות המקומית, באם נפגעה, רשאית להגיש תביעה דומה.

עו"ד דהאן ינסה להעביר את התביעה לידי בית דין רבני אחר, או שיערער על כך בפני בית הדין הגדול לערעורין של הרבנות הראשית בירושלים.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב יפו 40, ירושלים (בניין אמינוף - בית הדין הרבני האזורי בירושלים (עד שנת 1966)) | רחוב מסילת ישרים 1, ירושלים (ועד העדה המערבית) | רחוב החבצלת 12, ירושלים (המועצה הדתית - רבנות ירושלים) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות