לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ביה"ד הרבני הגדול ידון בערעור נגד שר הדתות

יעוכב הפרסום ב "רשומות" של רשימת חברי המועצה בירושלים


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 6) - 27/05/1964 (יום רביעי)
ועד העדה המערבית בירושלים, הגיש אתמול ערעור בפני בין הדין הרבני הגדול בירושלים, על החלטת בית הדין האיזורי שלא לדון בתביעת העדה לקרוא לדין תורה את שר הדתות הד"ר זרח ורהפטיג על פגיעה בכבודה של הרבנות המקומית בהשמיטו את הרב סעדיה לופס, מועמד הרבנות המקומית למועצה הדתית החדשה בירושלים.

בית הדין הרבני דחה את בקשת העדה, בנימוק כי העדה המערבית אינה צד בדבר וכבודה לא נפגע בכך.

עו"ד משה מ. דהאן חבר ועד העדה טוען בערעורו, כי כל יהודי תושב ירושלים הינהו צד המעונין בקיומה של המועצה הדתית בירושלים, מכל שכן יהודי דתי ועל כמה וכמה גוף צבורי דתי כדוגמת העדה המערבית, הדוגלת בדת וחסה על כבודה ומעמדה של הרבנות בירושלים והמעוניינת בשירותים הדתיים של המועצה.

מסיבה זו טוען מר דהאן, כי העדה המערבית הינה צד בדבר והוא מבקש מבית הדין לערעורין לקבוע את הדבר וכן לתת צו מניעה לפרסום שמות חברי המועצה ב "רשומות". כפי שנודע יתכנס היום בית הדין הגדול בהרכבו של הרב עובדיה הדיאה (יו"ר), הרב י. ש. אלישיב והרב בצלאל ז'ולטי וישמע את הערעור.

בינתיים נודע כי שר המשפטים הד"ר דב יוסף נענה לערעורה של הרבנות המקומית שביקשה לדחות את פרסום רשימת חברי המועצה הדתית ב "רשומות" והורה לעכב בינתיים את הפירסום בעיתון הרשמי העומד להופיע מחר.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב יפו 40, ירושלים (בניין אמינוף - בית הדין הרבני האזורי בירושלים (עד שנת 1966)) | רחוב מסילת ישרים 1, ירושלים (ועד העדה המערבית) | רחוב החבצלת 12, ירושלים (המועצה הדתית - רבנות ירושלים) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (בית הדין הרבני הגדול (בשנים 1959-1967) - היכל שלמה) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות