לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"לך לעזאזאל, אתה והצבא ..."


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | מה מיום (עמוד 2) - 05/07/1964 (יום ראשון)
לך לעזאזל, אתה והצבא - כך הגיב פקיד בכיר בעיריית ירושלים, בפני איש-צבא שבא להתלונן בפניו ולבקש טיפול בקשר לליקויים בדירת אביו הזקן והחולה המסכנים את בריאותו.

קצין בצבא-קבע יצחק בן-גיגי מרחוב עמק רפאים 46 בירושלים, פנה לראש עירית ירושלים, מר מרדכי איש שלום, בתלונה נגד מר ב.צ.א. פקיד בכיר במחלקת התברואה בעיריית ירושלים, אשר נהג בסחבת בקשר לפניה לטפל בענייני רטיבות בדירה והתנהגות גסה במהלך המגעים בעניין זה.

המתלונן פנה לממונה על המפקחים במחלקת התברואה בתחילת חודש אפריל וביקש את טיפולו בעניין הרטיבות בדירת הוריו. לאחר יומיים ביקר מר א. בדירה והציע טיפול אדמיניסטרטיבי, כדי להביא את העניין לביה"ד העירוני. בשלב מאוחר יותר - כנראה בעקבות ביקור בנו של בעל הבית בעיריה, שהוא גם כן עובד בעיריית ירושלים - החל תהליך של סחבת. כתוצאה מסחבת זו פנה המתלונן למנהל המחלקה מר חיים שטיינברג, אשר השיב לו: "גם בצבא לא פונים לאלוף לאחר פניה לדרג הנמוך, גם כאן מחייב אותך הדרג הנמוך; מה שאומרים לך הכפופים לי כאילו אני אמרתי לך".

המתלונן חזר איפוא למר א. והלה אמר לו, כי מסר הוראות בקשר לתיק ואין ברצונו להתעסק יותר בעניין. משהעיר לו הקצין כי כאיש צבא אינו יכול לבזבז זמן, נענה: "לך לעזאזל, אתה והצבא".

נוכח תשובה זו פנה הקצין בתלונה לראש העיר. כאשר פנה חבר מועצת העיריה מר אברהם אקסלרוד בשאילתא בעניין זה לראש העיר. התברר שאין הוא יודע כלל על התלונה. והתעורר חשד, כי מישהו בעיריה מנע בזדון את מסירתו לראש-העיריה.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות מה מיום 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | כיכר מלכי ישראל, ירושלים (מחלקת התברואה עיריית ירושלים (עד שנת 1967)) | רחוב עמק רפאים 46 ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.