לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מלכיאל גרינוואלד מתכונן לחזור למשפט דיבה


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 6) - 13/07/1964 (יום שני)
מלכיאל גרינוולד עשוי לעמוד שוב במרכזו של משפט פוליטי מסעיר שיהיה דומה ל "משפט קסטנר" הנודע. אולם הפעם עלול המשפט הזה להיהפך למשפט בינלאומי.

לפני מספר חודשים ביקר מר מלכיאל גרינוולד הישיש בשויצריה לרגל שורה של עניינים אישיים, משפחתיים וציבוריים. משוויצריה שיגר מר גרינוולד מכתב תלונה רשמי נגד מר אנדראס סוס יו"ר הקהילות היהודיות בהונגריה והממונה על העניינים היהודיים מטעם ממשלת הונגריה. במכתבו מתלונן מר גרינוולד על מר סוס, שבהיותו הממונה על הענינים היהודיים פגע באחיו הפרופ' פנחס גרינוולד ז"ל מי שהיה מנהל הגימנסיה היהודית בבודפסט ומנהל המוזיאון היהודי בהונגריה, שרדף אותו ובזה קירב את מותו.

את המכתב שלח מר גרינוולד לראש ממשלת הונגריה מר יאנוש קאדר וביקש ממנו לטפל בעניין באורח דחוף ביותר.

נראה הדבר כי שמעו של משפט גרינוולד-קסטנר הגיע למרחקים וראש ממשלת הונגריה מר קאדר ידע עליו היטב. התוצאה הייתה שכעבור זמן קצר נקרא מר סוס אל ראש ממשלת הונגריה מר קאדור, והוא הודיע לו כי מצוי מכתב כזה, וכי עליו להחליט על אחת משתיים: או להתפטר מתפקידיו ובזה להקל על השלטונות, או לטהר את שמו ע"י הגשת משפט דיבה. מר סוס החליט ללכת בדרך השניה ולהגיש משפט דיבה נגד מלכיאל גרינוולד.

מלכיאל גרינוולד כנראה מוכן היטב למשפט זה, באמתחתו חומר רב נגד מר אנדראס סוס וכבר התקשר מר גרינוולד עם עו"ד שמואל תמיר שהיה פרקליטו במשפט הקודם, מר ש. תמיר הסכים לקבל על עצמו את התפקיד.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר ציון, ירושלים (מלון הר-ציון, מלונו של מלכיאל גרינוולד ברחבת קולנוע ציון) | Kossuth Lajos ter 1-3, בודפשט, הונגריה (משרד ראש הממשלה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.