לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מכון לנסויים פדגוגיים מטעם אונסק"ו יקום בישראל


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 6) - 29/07/1964 (יום רביעי)
מכון מדעי לניסויים פדגוגיים וחינוכיים עומד לקום בישראל מטעם אונסק"ו - על כך נודע לסופרנו.

בפגישה שנערכה בין המנהל הכללי של אונסק"ו מר רנה מאיון הצרפתי, לבין יו"ר הועד הפועל הישראלי של אונסק"ו הד"ר משה אבידור, ונציגו הקבוע של משרד החוץ שע"י אונסק"ו מר דוד אריאל, תבעו נציגי ישראל ממר מאיון בין היתר, גם פעילות יתר של אונסק"ו בישראל, וזה ע"י הקמת מכון מדעי לניסויים פדגוגיים שאונסק"ו מקיימת בארצות אחרות בעיקר בארצות ערב.

המנהל הכללי, הבטיח להשתדל למען הקמת המכון וגם נענה לבקשת הד"ר אבידור לבקר בישראל. ראוי לציין שאף אחד מצמרת אונסק"ו טרם ביקר בישראל. המנהל הכללי מר מאיון, עמד לבוא לישראל בחודש ספטמבר, אך נאמר לו כי בתקופה זו מוסדות ההשכלה הגבוהה סגורים מפאת החגים היהודיים. נקבע שיבוא בהתחלת האביב של השנה הבאה, ואז בפגישתו עם ראש הממשלה ידונו על הקמת המכון המדעי.

ד"ר משה אבידור הציע למנהל הכללי של אונסק"ו להקים באוניברסיטה או בטכניון או במכון ויצמן, מכון להכשרת מדענים עבור מדינות אפריקה. בקיום קורסים שונים ועריכת ניסויים חינוכיים הן למבוגרים והן לבתי-ספר, משתתפת אונסק"ו ב-50 עד 60 אחוז והיתר מכסה הממשלה. מכונים אלה כלולים בפעולות הרגילות של אונסק"ו ובתקציבה הרגיל, והם קיימים ביותר מ-40 ארצות.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב שבטי ישראל 34, ירושלים (הוועד הפועל של אונסקו בישראל פועל תחת משרד החינוך) (משרד החינוך משנת 1963) | 7 Place de Fontenoy, פריז, צרפת (מרכז אונסק"ו)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.