לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

עומדים לאשר ארבעה חברים חדשים: לביה"ד הרבני העליון


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי - 31/07/1964 (יום ששי)
ועדת המינויים לדיינים עומדת לאשר בימים הקרובים ארבעה חברים חדשים לבית הדין הרבני העליון לערעורים.

בבית הדין הגדול צריכים להיות שני הרכבים. בכל אחד מהם שני דיינים וכן אחד הרבנים הראשיים. אולם ההרכב הצטמצם מחמת פטירתם של הרב הראשי א. י. הרצוג, הרב יצחק מאיר בן מנחם, והרב יעקב הדס, וצאתו הקרובה לפנסיה של הרב עובדיה הדיאה יבל"א.

לרגל הסיבוכים בעניני הרבנות חל עיכוב מזה שנים במינוי דיינים חדשים. עתה ישנם גם חילוקי דעות פנימיים מי ימונה לתפקיד זה.

בישיבה האחרונה של מועצת הרבנות הראשית הוחלט על מתן כושר לשמונה דיינים שיהיו מועמדים לדיינים לבית הדין העליון, מבלי שיהיו זקוקים לעבור בחינות והם: הרב יוסף עובדיה חבר בית הדין האזורי בירושלים, הרב אברהם שפירא חבר בית הדין האיזורי בירושלים, הרב סלימן חוגי עבודי אב"ד בירושלים וחבר מועצת הרבנות הראשית, הרב שמואל ברוך ורנר אב"ד בתל-אביב, הרב שלמה קרליץ אב"ד בפתח-תקוה, הרב פ. פיטוסי חבר בית הדין בצפת וחבר מועצת הרבנות הראשית, הרב א. גולדשמיד אב"ד בתל-אביב וחבר מועצת הרבנות הראשית. כן קיבל כושר הרב שאול ישראל מכפר הרואה וחבר מועצת הרבנות הראשית כגדול בתורה שגם הוא פטור מבחינות.

לאחר אישור זה תצטרך ועדת המינויים המורכבת משר הדתות, שר המשפטים ושר המשטרה וכן שני חברי כנסת, ושני עורכי דין ושני דיינים הרב בצלאל זולטי והרב א. גולדשמיד, לבחור 4 דיינים מבין המועמדים.

מן הראוי לציין שהרב הראשי הרב איסר יהודה אונטרמן נמנע מלשבת בנשיאות בית הדין הגדול לרגל גילו. כידוע מבררת ועדת שרים מיוחדת בהרכב ראש הממשלה מר לוי אשכול, שר הדתות ד"ר ז. ורהפטיג ושר המשפטים הד"ר ד. יוסף את השאלות המשפטיות בקשר לכהונת הרב אונטרמן בתפקיד זה לאחר שעבר את הגיל.

באותה הישיבה ביקשה מועצת הרבנות הראשית את הרב אהרן פצניק מנהל מחלקת ההסברה ב "היכל שלמה" לשמש כמזכיר כללי זמני של הרבנות עד לשובו של הרב איתמר וולגילרנטר לתפקידו. כנראה שהרב כיטוב החליט לא לחזור לעבודתו.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1964

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.