לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"טלפון ציוני"


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | הטור השמיני (עמוד 2) - 21/05/1958 (יום רביעי)
אנשי נטורי-קרתא מתלוננים על "הטלפון הציוני". בשבועות האחרונים עומדים הם, כזכור, בקשר הדוק עם חו"ל, כדי "לעורר" את העולם למחאה בדבר בריכת השחיה בירושלים. והנה טוענים הם, כי בכל פעם שהם מזמינים שיחת-חוץ באה התשובה כי הקו מקולקל.

לדבריהם הגיעו "הציונים" לשיא החוצפה בעש"ק אחה"צ, כאשר הזמינו החרדים דלונדון את חבריהם בירושלים. ממשרד הדואר הודיעו להם, כי הקו מקולקל, אבל יכולים הם לקבל את השיחה ביום השבת, אז בוודאי יתוקן הקו.

אולם אנשי נטורי-קרתא מצאו תחבולה נגד ה "טלפון הציוני". בימים האחרונים מזמינים הם שיחות טלפון לחו"ל בשפה האנגלית - ואז הטלפון הוא בסדר, ואין עיכוב ...

הערות: בימים ההם לא ניתן היה להתקשר באופן ישיר לחוץ לארץ. כדי לקיים שיחה לחו"ל היה צורך להתקשר לרכזת 18, להזמין שיחה, ואז המרכזיה הייתה מקשרת את המנויים.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות הטור השמיני 1958

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב יפו 23, ירושלים (בניין הדואר המרכזי - משרד התקשורת) | רחוב עמק רפאים 43, ירושלים (בריכת ירושלים - בריכת המריבה) | מאה שערים, ירושלים (נטורי קרתא)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.