לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

סוד כמוס בע"מ


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | הטור השמיני (עמוד 2) - 22/03/1959 (יום ראשון)
בעל "ערבון מוגבל" בעיתון "דבר" גילה לחצאין על אישיות רמת מעלה שצריכה לבקר בימים אלה בישראל, מי האישיות הזו - דבר זה הוא שמר בסוד כמוס עד אשר תדרוך כף רגלה על אדמת ישראל. כל מה שהוא גילה לעת-עתה, הוא, שמאז קום המדינה לא ביקרה בישראל אישיות בדרג מעין זה, דבר היוצר גם בעיות טקס עדינות.

והנה שוד ושבר! באותו יום "גילו" העתונים את כל הסוד הכמוס והוא כי מחכים למלכה-האם הבלגית, אליזבט, סבתו של המלך בודואן. כזכור עמדה המלכה הבלגית לבוא לישראל עוד לפני מבצע סיני, אבל מסיבות שונות לא באה.

בשעתו גרם "בואה" של המלכה להוצאות ענקיות לעיריית ירושלים, העיריה צבעה על חשבונה את כל הדלתות, החלונות והתריסים של כל תושבי רח' יפו החל ממושב-הזקנים עד אחרי מחנה יהודה.
ייתכן שזוהי הסיבה ש- "בערבון מוגבל" שמר על סוד כמוס זה של בוא המלכה הבלגית, עד שתדרוך רגלה על אדמת ישראל - לא לגרום להוצאות לעיריית ירושלים שבראשה עומד כעת מר ג. אגרון ...

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות הטור השמיני 1959

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | רחוב שינקין 45, תל אביב (בית "דבר") | Royal Palace of Brussels, בריסל, בלגיה (ארמון המלוכה הבלגי)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.