לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

עובדים ישראליים בנציגויות זרות קובלים על תנאי עבודה גרועים


מאת: סופרנו בירושלים ז. נח
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 31/03/1960 (יום חמישי)
מאות משפחות, שמפרנסיהן עובדים בשירות הנציגויות הזרות בארץ - וביחוד כנהגים, מתמרמרות על משרד החוץ ו- "ההסתדרות הכללית", על שאינם נוקפים אצבע למען הטבת מצבם, העלאה במשכורות הזעומות שהם מקבלים עבור שרותם בין ביום ובין בלילה, בשבתות ובחגים, מבלי לקבל עבור שעות נוספות - על כך מסר לסופרנו נהג שעבד בשגרירות זרה בירושלים.

מר ד. א. שפוטר מעבודתו אחר 6 שנים עבודה בתור נהג בשגרירות בירושלים, התלונן בפנינו כי בשעתו פנה בעניין זה אל מר גלבוע ממשרד החוץ וביקש התערבות. מר גלבוע הבטיח לו שיפגיש אותו עם היועץ המשפטי של משרד החוץ מר ש. רוזן. אך הפגישה לא יצאה לפועל עד היום הזה, מסיבה פשוטה: היועץ המשפטי של משרד החוץ נמצא רוב השנה בחו"ל ...

מר ד. א. מסר לנו כי משכורתו של נהג בשגרירות היא 270 ל"י ומזה הוא צריך לשלם מס הכנסה, ביטוח לאומי ושאר המסים הרבים. כן לא נהנים עובדי השגרירויות הזרות בישראל משום תנאים סוציאליים ושום זכויות סוציאליות אלמנטריות שישנן לכל עובד מדינה, מוסדות ציבוריים ומקומות עבודה אחרים. כמו כן מסר לנו מר ד. א. כי לאחר שפוטר מעבודתו, אחרי שש שנים, לא קיבל כל פיצויים.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1960

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: משכנות האומה, ירושלים (מתחם משרד החוץ (עד שנת 2006)) | רחוב ארלוזורוב 93, תל אביב (בית הוועד הפועל של ההסתדרות (משנת 1953))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.