לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

חבר ה "בונדסטאג" יבוא לישראל; יטפל בענייני הפיצויים


מאת: ז. נח סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 2) - 24/04/1960 (יום ראשון)
מיון מהיר:
אלפרד פרנצל חבר הבונדסטאג הגרמני ויו"ר ועדת הפיצויים ("ווידערגוטמארכונג" בלע"ז) בבון, עומד להגיע לישראל בסוף החודש או לכל המאוחר בהתחלת חודש מאי. מר פרנצל שהינהו סוציאל דמוקראט עמד לבוא לכנס האינטרנציונל הסוציאליסטי בחיפה, אך מסיבות שונות דחה את בואו - על כך נודע לסופרנו בירושלים.

בואו של מר א. פרנצל שמור בסוד למרות שעל כל ביקור של אישיות גרמניה רשמית מודיעים מראש. הסיבה היא - כי מר א. פרנצל רוצה להיפגש כאן עם כל הגורמים והארגונים המטפלים בפיצויים מגרמניה ועל כן החליטו השלטונות לשמור בסוד כמוס את בואו כי אינם מעוניינים בפגישות הללו.

מר פרנצל הודיע כי עם בואו לישראל עומד הוא להיפגש עם שר האוצר ולדון איתו על בעיות הפיצויים והשילומים ואז הוא מקווה גם להסדיר את שאלת הסכסוך בין האוצר לבין "הדויטשה שיפטונג", מוסד בישראל המטפל בקבלת פיצויים בצורה קולקטיבית ושאינו מקבל אחוזים כיתר הארגונים מכספי הפיצויים שמתקבלים על ידו. כידוע נעצר לפני זמן מה מנהל המוסד ד. ש. בישראל ובינתיים הוא שוחרר אבל הניירות של המשרד הוחרמו.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1960

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Platz der Vereinten Nationen 2, בון, גרמניה (בניין הבונדסטאג (עד שנת 1999 כיום - World Conference Center))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.