לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ועדת הרבנות של הדתיים הלאומיים מתלבטת במועמדות הרב הראשי


מאת: נח זבולוני סופר "חרות" בירושלים
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 10/05/1960 (יום שלישי)
הוועדה לענייני הרבנות שע"י המפלגה הדתית הלאומית המורכבת מהרבנים: ישראלי, אושפיזאי, טכורש, ח"כ אונא, ז. ורהפטיג, ב. שחורי ומר צבי ברנשטיין, התכנסה ודנה בעניין בחירת הרבנים הראשיים.

כל המשתתפים בישיבה באו לידי מסקנה שאסור שעניין כזה, כבחירת הרבנים הראשיים, יפלג את המפלגה, לכן דובר על מוצא של פשרה בנידון. הוועדה החליטה פה אחד על ביטולן של תקנות הגיל כפי שהוצעו ע"י משרד הדתות, כמו כן היו כולם בדעה אחת כי הרב י. נסים יבחר בשנית כרב ראשי ספרדי.

הדעות היו מחולקות לגבי בחירות של רב ראשי אשכנזי, שר הפנים מ. שפירא שהוזמן לישיבה זו, הביע את דעתו בעד בחירתו של הרב אונטרמן, שהציג כתנאי לבחירתו, שהמפלגה כולה תעמוד מאחוריו ותבחר בו כמועמד יחידי פה אחד. הוועדה החליטה לחכות עד שתמונה ועדת ה-4 של משרד הדתות ואז תנקוט המפלגה הדתית לאומית עמדה, כי ברור שבאם הרב מימון, התומך הנלהב ברב גורן ייבחר כראש הוועדה אז תנקוט המפלגה עמדה המכוונת שלא להביא לידי פילוג בה.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1960

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה) | רחוב אבן גבירול 166, תל אביב (מרכז המפד"ל משנת 1957 (בית הקסטל, כיום בית וואלה))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.