לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

שו"ת בין מוסקבה וירושלים


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | הטור השמיני (עמוד 2) - 13/07/1960 (יום רביעי)
חליפת מכתבים בין הרב קרסולשצ'יקוב, רבה של מלכובקה "הידועה" שע"י מוסקבה לבין הרב ש. י. זוין, עורך האנציקלופדיה התלמודית בירושלים, בענייני הלכה האקטואליים עבור יהודי רוסיה הסובייטית, פורסמו באחרונה ברבעון תלמודי היוצא בניו-יורק.

הרב א. ביק הרב "האדום" מניו-יורק, הגיש בביקורו במוסקבה לרבה של מלכובקה הרב קרסולשציקוב את הספרים "מועדים בהלכה" ו- "אישית ושיטות" של הרב ש. י. זוין. הרב קרסולשציקוב ידידו של הרב זוין כתב השגות על ספרים אלה. בהיותו בירושלים מסר הרב א. ביק את ההשגות לרב זוין והאחרון השיב על השגות אלו.

ברבעון התורני "אור המזרח" המופיע בניו-יורק בעריכתו של הרב אהרן פצ'ניק פורסמו חליפות המכתבים בין שני הרבנים ממלכובקה וירושלים וכן ההשגות והתשובות עליהן.

ראוי לציין כי רבות מהשאלות והתשובות של שני הרבנים נוגעות ואקטואליות ליהודי רוסיה הסובייטית שמסיבות שונות אינם יכולים לקיים את סדר יומו של יהודי חרדי.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות הטור השמיני 1960

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב יונה 5, ירושלים (ביתו של הרב שלמה יוסף זוין) | 80 Fifth Avenue, ניו יורק, ארצות הברית (מערכת הרבעון "אור המזרח") | Malakhovka, רוסיה
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות