לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

עתונאי-עולה מחזר על הפתחים


מאת: נח זבולוני סופר "חרות"
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 2) - 13/09/1960 (יום שלישי)
העורך והעתונאי מר הרמן אהרנפלד מצ'כוסלובקיה, מחזר על הפתחים ואגודת העתונאים לא עזרה לו בסידור עבודה מתאימה במקצועו ובגילו - על כך נודע לסופרנו בירושלים.

מר הרמן אהרנפלד ביקר במערכת עתוננו בירושלים, והציע חוברת שפירסם בגרמנית למכירה, את הכתובות למכירת החוברת קיבל באגודת העתונאים בירושלים. בגוללו בפנינו את תולדות חייו נודע לנו כי מר אהרנפלד הינהו ותיק במקצוע העתונות ובעריכה זה יותר מ-36 שנה, עוד בשנת 1931 הוציא בעיר ברטיסלבה אשר בצ'כוסלובקיה, עתון בגרמנית בשם "אוסט יודישע רונדשוי" וכן חיבר כמה ספרים וביניהם ספר בשם "רפורטז'ה על יהדות צ'כוסלובקיה" המוקדש לד"ר שיפוש, אחד מעמודי התווך של הציונות הצ'כוסלובקית בזמנה.

בהגיעו לישראל לפני כמה שנים, פנה מר אהרנפלד אל אגודת העתונאים בחיפה, במקום שהתגורר, לשם סידורו בעבודה. מר ש. שחורי, יו"ר האגודה החיפאית היפנה אותו למרכז אגודת העתונאים אשר בתל-אביב, לפי עצתו של מר דגן, חבר הוועדה המטפלת במקרים דומים, כתב מר אהרנפלד מכתב בנידון בגרמנית ומר דגן תרגמו לעברית ונשלח לאגודת העתונאים בתל-אביב, כתשובה למכתבו זה נתקבל בחיפה מכתב מאת אגודת העתונאים אשר בת"א שיפנה בענין זה אל ח. ש. שחורי, יו"ר אגודת העתונאים בחיפה (רחוב ירושלים 23) כשבא מר אהרנפלד לשחורי בשלישית או ברביעית, היפנה אותו שוב לתל-אביב, וככה נשנה הדבר, וחוזר חלילה.

ובינתיים, מר הרמן אהרנפלד העורך והעתונאי הותיק חוזר על פתחי הבתים והמשרדים ו "מוכר" את החוברת בגרמנית שפרסם, בכדי לא לגווע מרעב.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1960

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ירושלים 23, חיפה (משכנה הקודם של אגודת העיתונאים בחיפה) | ברטיסלאבה, סלובקיה | רחוב החבצלת 5, ירושלים (מערכת עיתון "חרות" בירושלים (לשעבר רחוב הסולל)) | רחוב קפלן 4, תל אביב (בית סוקולוב - בית אגודת העיתונאים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות