לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

שר הפנים אוסר על עירית הבירה לגבות מסים בלתי חוקיים


מאת: נח זבולוני סופר "חרות"
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 18/09/1960 (יום ראשון)
ארגון הקבלנים והבונים בירושלים פנה לשר הפנים בתלונה נגד עיריית ירושלים על שהיא מכריחה אותם לשלם ארנונה כללית על דירות ריקות.

במכתב שנשלח ע"י משרד הפנים אל ראש עיריית ירושלים בנידון, ב-11 לחודש זה, נאמר בין היתר: "הננו להודיעכם כי לפי חוות דעתו של היועץ המשפטי למשרד הפנים, אין מקום לגבות ארנונה כללית מדירות ריקות. גם מבחינת הצדק והיושר אין לגבות ארנונה כללית בזמן שלא ניתן שירות למחזיק למעשה בדירה. אנו מבקשים איפוא, להפסיק את הגבייה הבלתי חוקית ולהחזיר את הסכומים שנגבו".

כן נודע לסופרנו כי נוסף למסים הבלתי חוקיים שעיריית ירושלים גובה מדירות ריקות, נוהגת גזברות העירייה, בזמן האחרון, להגדיל את השומות באופן מלאכותי על נכסים העומדים לעבור מיד ליד. היות ואי אפשר להעביר בטאבו נכסים בלי אישורה של העירייה, אין למחזיק הנכסים ברירה אחרת אלא להיכנע ברוב המקרים לתביעות השרירותיות האלו ולשלם את השומה המוגדלת.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1960

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | רחוב החבצלת 3, ירושלים (ארגון הקבלנים והבונים בירושלים) | רחוב קפלן 2, ירושלים (משרד הפנים (משנת 1952-1953))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות