לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ארבע משרות פנויות


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | הטור השמיני (עמוד 2) - 30/11/1960 (יום רביעי)
בישראל, דרום אפריקה, טורקיה ומצרים, אלו ארבע ארצות שמשרת רב ראשי נשארה פנויה ולעת עתה אין מי שימלא אותה. השוני שביניהן הינו בזה:

בדרום-אפריקה מכתת הרב הראשי היוצא הד"ר י. ל. רבינוביץ את רגליו, ועד ארצות הברית הגיע בכדי למצוא מועמד מתאים שימלא את מקומו. כי יהדות דרום-אפריקה התנתה תנאי של בני גד ובני ראובן עם הרב רבינוביץ, לפיו הוא צריך לדאוג ולמצוא רב שימלא את מקומו ושיהיה מתאים, ראוי ומקובל על יהדות דרום אפריקה [כלומר אם מצאו רב מתאים, וראוי אך אינו מקובל על היהדות אז התנאי אינו מתקיים - א.ז.]. בישראל גורם עניין הרבנות הראשית "כאב ראש" למפלגה הדתית-לאומית. בטורקיה טרם נקבע מועד הבחירות ובמצרים חזקה על עבדול נאצר שימצא רב מתאים שילך בדרכי קודמו וימשיך את הקו שהותווה.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות הטור השמיני 1960

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Al Fawalah, Abdin, קהיר, מצרים (בית הכנסת שער השמים, מרכז הקהילה היהודית) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה) | Beyeglu Yemenici Sokak No. 23, איסטנבול, טורקיה (הרבנות הראשית טורקיה) | 58 Oaklands Rd, Sandton, Orange Grove, דרום אפריקה (Union Of Orthodox Synagogues Of South Africa)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות