לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ובכל זאת ביקר הרב לורנץ בכנסיית ווסטמינסטר


מאת: נח זבולוני סופר "חרות"
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 2) - 19/01/1961 (יום חמישי)
על ביקורו של ח"כ הרב שלמה לורנץ "מאגודת ישראל" בכנסיית ווסטמינסטר בלווית הכומר הראשי, שפורסם בעתוננו בנובמבר, עת שביקר כחבר המשלחת הפרלמנטרית של הכנסת, והוכחש למחרת ע"י העיתון "המודיע" של אגודת ישראל, שכביכול האיש המופיע בתמונה בלווית ח"כ ש. לורנץ שפורסמה בחוברת "חוב קדוש" אינו של הכומר מווסטמינסטר אלא ח"כ ערבי ...

ה "ג'ואיש אובסרבר" שפירסם בראשונה תמונה זו ושממנו העתיקו בחוברת "חוב קדוש" נפגע מהכחשת המודיע ובגליון דצמבר, פירסם מאמר חריף בלווית 2 תמונות, במאמר זה הוא מכחיש את "ההכחשה" של "המודיע" ומאשר את הידיעה שפורסמה בעתוננו ע"י 2 התמונות. אנו מוסרים את המאמר הקצר במלואו:
נתקענו בעיצומה של ההתנגשות בין אגודת ישראל ולבין "נטורי קרתא", ואני שמח להודיע, כי במקרה זה ה "ג'ואיש אובסרבר", עומד איתן לימין ה "נטורי קרתא" ...

ההוכחה: 2 צילומים

הכיצד, "נטורי קרתא" האשימו את אגודת ישראל כי אחד החברים החשובים של "אגודת ישראל" בכנסת (הרב לורנץ) נראה כשהוא שוחח בנעימות עם ראש כנסיית ווסטמינסטר הלונדונית, וביקר בכנסיה ובמנזר שעל ידה, בשהותו כחבר משלחת פרלמנטרית ישראלית בלונדון.

כהוכחה לכך ציטטו "נטורי קרתא" את התצלום שנתפרסם ב "ג'ואיש אובזרבר". אולם עתה בא "המודיע", העתון היומי של "אגודת ישראל" ומאשים אותנו בזיוף התצלום, בטענו כי הרב לורנץ מעולם לא נכנס לכנסיה, כי לא לחץ ידיים עם ראש הכנסיה, וכי כל זה הומצא על ידי ה"ג'ואיש אובסרבר", המרושע. כדי להסדיר שאלה זו אחת ולתמיד. ניתנות כאן ההוכחות פעם נוספת.

בתמונה משמאל: ראש הכנסיה והרב לורנץ לוחצים ידים.
בתמונה מימין: הרב נכנס לכנסיה.

אלו הן העובדות. את השאר אני משאיר כבר לפולמוס בין "נטורי קרתא" ול "אגודת ישראל" ...


דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1961

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 42 Broadway, ניו יורק, ארצות הברית (The Jewish Observer) | 20 Deans Yd, לונדון, בריטניה (מנזר וסטמינסטר וכנסיית פטרוס הקדוש)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות