לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

תחנת "אגד" בבירה תועבר במאי

יבוטלו הגבלות התנועה ברחוב יפו


מאת: נח זבולוני סופר "חרות"
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 25/04/1961 (יום שלישי)
תחנת "אגד" בירושלים השוכנת ברחוב יפו הסואן תועבר לתחנה ארעית בשטח בנייני האומה, ולא יאוחר עד סוף חודש מאי ש.ז. - על כך הודיע מר א. איש-שלום ראש עיריית ירושלים, במועצת העירייה כתשובה לשאילתא של חבר המועצה מטעם תנועת החרות, מר דוד כהן.

עם העברת תחנת "אגד" ממרכז העיר יבוטלו ההגבלות על התחבורה ברחוב יפו ותחודש התחבורה בשני הכיוונים ברחוב זה, והשיבושים והקפנדריות יבוטלו ויחזרו למצב הקודם. כזכור ניסה משרד התחבורה לאסור על תנועת כלי רכב פרטיים ברחוב יפו. אולם מאחר ואיסור זה נתקל בהתנגדות חריפה של כל חלקי הציבור בבירה, בוטל האיסור באופן חלקי. רק מטעמי פרסטיז'ה מוסיף עדיין משרד התחבורה לאסור על התנועה של כלי רכב פרטיים בכיוון היציאה מן העיר, אך פרט לזה אין בסידור הקיים שום תועלת והוא משבש רק את התנועה ברחובותיה המרכזיים של הבירה.

לשאילתא שניה של חבר המועצה מטעם פא"י ש. ז. דרוק הודיע ראש העיריה, ש "אגד" הבטיח לא לקיים תנועת אוטובוסים לפני צאת השבת. ואשר להגדלת מספר הנסיעות הבינעירוניות ל "המקשר" כדי להקל על מצבו הכספי של קואופרטיב ירושלמי זה, טען ראש העירייה שאין הדבר בסמכות העירייה אלא בסמכותו הבלעדית של משרד התחבורה.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1961

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | רחוב יפו 46, ירושלים (תחנת "אגד" בירושלים עד שנת 1959 (ליד בנין העמודים)) | רחוב יפו 224, ירושלים (תחנת אגד - התחנה המרכזית (מסוף שנות ה-60))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות