לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

א. אקסלרוד תובע להקים ועדה לחקירת הבניה הרעועה בשיכון המפונים בבירה

הטיח מתפורר, הקירות חדירים למים, האבן מאיכות ירודה


מאת: נח זבולוני סופר "חרות"
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 27/06/1961 (יום שלישי)
שיכון המפונים העירוני בירושלים [ * ] , נבנה בצורה גרועה ביותר וטיב הבנייה הוא למטה מכל בקורת - קבל חבר המועצה מטעם תנועת החרות, מר א. אקסלרוד, בשאילתא שהוגשה בישיבה מועצת עיריית ירושלים האחרונה.

מר א. אקסלרוד פירט את טיב הבניה וצורת הבניה; הטיט בין האבנים מתפורר בידים, האבנים הן מאיכות ירודה ביותר והן חדירות למים.

במרבית הדירות הקירות והתקרות הן רטובות ומסכנות את בריאות הדיירים. הדברים הגיעו לידי כך שבחורף האחרון זרמו מים מן השקעים של החשמל והדיירים פחדו להשתמש בחשמל שבדירותיהם.

המשתכנים מאיימים בשביתת שבת בעירייה ובשערוריה ציבורית באם המצב לא יתוקן באופן יסודי ובהקדם.

מר אקסלרוד תבע להקים ועדת חקירה מועצתית שתחקור את השערוריה הציבורית הזו עד תומה.


מר ח. מרינוב סגן ראש העירייה שענה לשאילתא, הודה כי נתקבלו תלונות בנידון וכן הגיעו התלונות גם להנהלת העיריה. ולפי דבריו נתנו הוראות דחופות לבצע את התיקונים הדרושים וההכרחיים ביותר.

בינתיים - הודיע מר מרינוב - מינה ראש העיר לפני צאתו לחו"ל ועדת חקירה המורכבת משלושה אדריכלים ידועי שם, והוועדה תגיש את מסקנותיה למועצת העירייה.

כפי שנודע לסופרנו עומדים המשתכנים לפרסם כרוז גדול בו ימסרו על הסבל שנגרם להם ע"י טיב הבניה הגרועה בשיכון המפונים העירוני. כן יתבעו את תיקון המצב באופן יסודי ובהקדם ובאם לא יתוקן יסדרו הפגנות ושביתת שבת לפני בנייני העירייה.

הערות:
* שיכוני מפונים נבנו על ידי עיריית ירושלים בשיתוף משרד העבודה בשכונות רוממה, בקעה וקרית יובל כדי לקלוט דיירי השכונות הוותיקות בעיר (בפרט "נחלאות" ו- "זכרונות") שהתגוררו בבתים מטים לנפול.


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1961

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: שכונת בקעה ירושלים | כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | שכונת קרית היובל ירושלים | שכונת רוממה ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.