לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

גורלן של מצבות


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | הטור השמיני (עמוד 2) - 24/07/1961 (יום שני)
הועדה למען הר-ציון שע"י משרד הדתות בשיתוף עם חברת התיירות הממשלתית, החליטה לשפר ולשפץ את מרתף השואה, בתקווה כי לקראת משפט אייכמן יבקרו בו תיירים רבים ועתונאים שיבואו לכסות את המשפט. לצורך שיפורים אלה הורידו את 700 המצבות המסמלות את 700 הקהילות שנחרבו בשואה.

כשנודע לב"כ ארגוני הקהילות בארץ על הורדת המצבות, שהם רואים בהן יד וזכר לקהילותיהם שנחרבו, שהוקמו בכספם הם - ע"י חוזר שנשלח להם מטעם הוועדה למען הר-ציון שישתתפו בהקמת מצבות חדשות - התכנסו ב"כ הארגונים לאסיפה כללית ודנו באמצעים שיש בדעתם לנקוט נגד חברת התיירות הממשלתית והוועדה למען הר-ציון.

אחרי שנודע לוועדה למען הר-ציון על התסיסה שנגרמה ע"י הורדת המצבות, יש בדעת הוועדה להחזיר את המצבות הקודמות למקומן בכדי למנוע שערוריה ציבורית.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות הטור השמיני 1961

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב בן יהודה 5, ירושלים (לשכת התיירות הממשלתית בשנות ה-60) | הר ציון, ירושלים (מרתף השואה) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות