לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

פירוש למשנה בכתב יד הרמב"ם


מאת: נח זבולוני סופר "חרות"
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 23/10/1961 (יום שני)
הכתב יד של הרמב"ם על פירוש המשנה שנכתב בערבית באותיות עבריות ושהיה שמור בבתי גנזים שונים, פורסם כולו באחרונה ע"י הוצאת איינר מינק סגורד בקופנהאגן.

הרב סלימאן ששון מאנגליה מי שהיה מועמד לרב הראשי בתל-אביב - יפו, פירסם בהוצאה זו את פירוש המשנה על ארבעה סדרי משנה, בצילום אוטוגראפי של כתב ידו של הרמב"ם בערבית באותיות עבריות. כמו כן כתב הרב ס. ששון מבוא בעברית ובאנגלית להוצאה זו. הרב ששון מביא גם קטעים שונים מכתב ידו של הרמב"ם ממקומות שונים.

כפי שנודע לנו עומדים לתרגם את פירוש המשנה לעברית ע"י מומחה ואז עלולה לחול מהפכה שלמה בעולם התורני. כי בפירושו של הרמב"ם על המשניות שתחת דינו חלו סתירות שיבושים ושגיאות ע"י זה שתורגם בשעתו ע"י כמה אנשים ובמקומות שונים ועם תרגומו מחדש יתורצו הרבה מן הקושיות ויושבו הסתירות ויתוקנו השגיאות.

הוצאת איינר מונקסגורד (לא יהודית) שמה לה למטרה עוד בחיי בעל ההוצאה מר איינר מונקסגורד להוציא לאור כתבי יד עבריים קדומים שונים, והיא לקחה על עצמה והוציאה את פירוש המשנה על הרמב"ם על ארבע סדרי משנה והם זרעים, מועד, נזיקין ונשים שיצאו בהוצאה מהודרת ושנתקבלו בימים אלה בספריה התורנית ע"י "היכל שלמה" בירושלים.

ההוצאה הנ"ל עומדת להוציא עוד כתבי יד עבריים קדומים עתיקים וכעורך ראשי להוצאה זו משמש הד"ר רפאל איידלמן הספרן הראשי של הספריה הממלכתית בקופנהאגן.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1961

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Klareboderne 5, קופנהגן, דנמרק (Ejnar Munksgaard - הוצאת איינר מונקסגורד)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות