לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מו"מ על הצטרפות ה "אגודה" למועצה הדתית בירושלים


מאת: נח זבולוני סופר "חרות"
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 3) - 26/10/1961 (יום חמישי)
אגודת ישראל בירושלים מנהלת מו"מ על הצטרפותה למועצה הדתית במקום. כזכור הקימה אגודת ישראל ועד רבנים נפרד במקביל למועצה הדתית.

בפגישה שנערכה בביתו של הרב שאר-ישוב כהן, חבר העירייה ומראשי המפלגה "הדתית לאומית" בירושלים, נוכחו ה"ה: בצלאל בזק, ברוך דובדבני, משה גבירצמן סגן ראש העיר, ומר קופילוביץ. מאגודת ישראל השתתפו הרב משה פרוש סגן ראש העיר, ר' מנחם פרוש ח"כ, ר' הלל ליברמן חבר העירייה, ומר פנחס לוין אחיו של ח"כ יצחק מאיר לוין.

בפגישה זו התנהלו שיחות על כניסתה של אגודת ישראל למועצה הדתית, בהעמידה תנאי שיוכלו לקיים רישום של נשואין גם במשרדיה של אגודת ישראל בירושלים. בשאלה זו התנהל ויכוח נוקב.

כפי שנמסר לנו עמדה שאלת רישום נשואין במשרדי אגודת ישראל גם בזמן כהונתו של הרבי מ. טולידאנו ז"ל כשר הדתות, ולפי הוראותיו של רבה של ירושלים הרב צבי פסח פראנק זצ"ל, הוחלט לא להרשות לקיים רישום נישואין במשרדי של מפלגה איזו שתהיה, כי דבר זה עלול לגרום לפירצה ברישום הנשואין וכל מפלגה תדרוש את הזכות לרשום נשואין במשרדיה עבור חבריה, וקיים חשש שגם הרפורמים המקימים "היכל" בירושלים ידרשו את הזכות הזו.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1961

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב ישעיהו פרס 2, ירושלים (מרכז אגודת ישראל) | רחוב החבצלת 12, ירושלים (המועצה הדתית - רבנות ירושלים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות