לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"ספר לבן" של הרבנות


מאת: נ. ז.
פורסם: חרות | הטור השמיני (עמוד 2) - 11/01/1962 (יום חמישי)
כזכור התירה הרבנות הראשית את נשואיהם של "בני ישראל" אחרי ויכוח גדול ונוקב שהתנהל בין חברי מועצת הרבנות הראשית. לפני ההיתר שניתן על ידיה, שיגרה הרבנות מספר שאלות לרבני ישראל וביקשה את חוות דעתם בשאלה. התשובות שניתנו הן לחיוב והן לשלילה יתפרסמו בקרוב בצורת "ספר לבן".

כפי שנודע, נמנים על המחייבים הרבנים הבאים: הרב י. א. אונטרמן רבה הראשי של תל-אביב ויפו; הרב הדיה חבר בית הדין העליון בירושלים; הרב אליעזר גולדשמידט ראש בית הדין בתל-אביב; רב אהרנברג ראש בית הדין ביפו ומראשי חסידי בלז; ואחרים. על השוללים נמנים: רבה הראשי של פתח-תקוה הרב ראובן כץ; הרב י. קניאל רבה הראשי של חיפה; הרב י. א. ולדנברג ראש בית הדין בירושלים; הרב אברהם שפירא-כהנא דיין בירושלים; הרב נריה ראש ישיבת "בני עקיבא"; הרב שאול ישראל רבו של כפר הרואה ומחשובי הרבנים של ישראל; הרב ברוך אשר ורנר ראש בית דין בתל-אביב ואחרים.

מחוגי הרבנות נמסר כי הרבנות הראשית פנתה אל משרד הדתות בבקשה להקציב סכום של שלושת אלפים לירות לצורך הדפסת ספר זה, אולם משרד הדתות ניאות להיענות רק בסכום של אלף ל"י, חוגים אלה טוענים כי לגבי עדות ודתות לא יהודיות אין משרד הדתות קמצני כל כך ומביאים דוגמא: להבדיל אלף הבדלות לכנסיות נוצריות ולמסגדים מוסלמיים להם הקציב משרד הדתות סכומים די הגונים ...

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות הטור השמיני 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Alibag, הודו (אחד מהכפרים המרכזיים של "בני ישראל") | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות