לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

"דה-טולידנו-זציה" במשרד הדתות


מאת: נ. זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 2) - 08/03/1962 (יום חמישי)
במסגרת ה "דה-טולידנו-זציה" הנערך במשרד הדתות עם כניסתו של הד"ר ז. ורהפטיג כשר הדתות, חלו שינויים גם בהרכב המזכירות של הרבנות הראשית, בחוגי משרד הדתות מקווים כי שינויים אלה יביאו לידי שיפור היחסים בין משרד הדתות לבין הרבנות הראשית.

מזכירות הרבנות הראשית הייתה מורכבת עד עתה מ "טריאומויראט" והוא: הרב י. א. וולגלרנטר-איתמר כמזכיר הכללי הראשי, הרב יעקב לייב לוי סגן המזכיר הראשי והרב יוסף רפול כמפקח על הרבנים ברבנות הראשית. שני האחרונים נכנסו לתפקיד זה בזמן כהונתו של שר הדתות הרב י. מ. טולידאנו ז"ל. למרות שהרב וולגלרנטר שימש כמזכיר כללי עוד בזמן כהונתו של ח. מ. שפירא כשר הדתות, לא היו היחסים תקינים בינו לבין הרבנות הראשית. בכדי לשפר היחסים בין הרבנות לבין משרד הדתות, הוחלט על שינויים במזכירות של הרבנות הראשית. הרב יוסף רפול הועבר למחלקת הרבנות במשרד הדתות, והרב יעקב לייב לוי קיבל הוראה מן המנהל הכללי של משרד הדתות הד"ר ש. ז. כהנא, שעליו להתמסר אך ורק למחלקת הכשרות.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות