לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מינוי פוליטי - אפילו למועצת בתי העלמין ...


מאת: נח זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 21/03/1962 (יום רביעי)
משלחת המועצה הדתית בירושלים ביקרה אתמול את שר הדתות ד"ר ז. ורהפטיג והביעה בפניו את מחאתה על שלא פנה אליה לשיגור נציגה למועצת בתי העלמין בירושלים, שהוקמה לאחרונה.

שר הדתות השיב לחברי המועצה הדתית כי הוא מינה למועצה נציג מטעם המועצה כפי שנמצא לנכון, הוא הטעים שהחוק אינו מחייבו למנות את הנציג תוך התייעצות עם המועצה הדתית ולכן בחר במר ז. קופילוביץ, אחרי מחברי המועצה כמייצג של המועצה הדתית. על כך השיבו לו חברי המשלחת שהנ"ל מונה כנציג המפלגה הדתית לאומית ולא בתור נציג המועצה הדתית.

במשלחת השתתפו יו"ר המועצה הדתית הרב שמואל הכהן וינגרטן, סגן יו"ר המועצה הרב יעקב קצנלבויגן ועו"ד משה דהאן. במהלך השיחה העלה שר הדתות את הפרסום שניתן לאי רישום זוג "בני ישראל" בירושלים ע"י המועצה הדתית, וקבל על כך שהפרסום נעשה דווקא בעתון "חרות".

מר משה דהאן, חבר המועצה הדתית, הגיב על הנזיפה שהמועצה הדתית קיבלה משר הדתות על שסירבה לרשום לנשואין את זוג "בני ישראל". מר דהאן אמר כי עד יום הראשון לא קיבלה המועצה את הספר "בני ישראל" וכן את ההנחיות של הרבנות הראשית בנידון.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב החבצלת 12, ירושלים (המועצה הדתית - רבנות ירושלים) | רחוב יפו 22, ירושלים (מועצת בתי העלמין בירושלים) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות