לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

צפוי מחסור חמור במצות


מאת: נח זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 15/04/1962 (יום ראשון)
למרות ההבטחות של משרד המסחר והתעשייה כי השנה יהיה שפע של מצות ולא יישנה מחסור המצות כמו אשתקד - מתברר כבר, כמה ימים לפני החג, כי צפוי מחסור במצות בארץ.

הדבר נתגלה בסוף השבוע הקודם כאשר המועצה הדתית בירושלים, פנתה בבקשה לקבל את כמות המצות שהיא מחלקת מדי שנה בתור "קמחא דפסחא". המועצה נוהגת לקנות בכסף מלא כמות של 7000 חבילות ומשלמת את הסכום המלא מיד ובמזומנים. השנה פנתה המועצה לבית חרושת למצות זליבנסקי בראשון-לציון ונענתה כי אין אפשרות לספק מצה בכמות רבה.

מיד התקשרה המועצה בזה אחר זה עם בתי החרושת "דננברג" "ארצנו" "שמעונוביץ", אולם מכל בתי החרושת הללו היא נענתה שאין באפשרותם לספק כמות זו בשלמותה או בחלקה. הם ציינו כי באספקת המצות כיום יש מחסור ולדעתם יהיה הכרח להתיר אפיית מצות בחול המועד פסח על מנת להדביק את הביקוש.

נוכח תשובות אלו פנתה הנהלת המועצה הדתית בירושלים לאגף המזונות במשרד המסחר והתעשייה על מנת שיעזרו להם בהשגת הכמות המיועדת בעיקר לחסרי אמצעים. על כך השיבו להם שהמועצה תשתדל לגייס בעצמה את הכמות הדרושה ע"י קניות מפוצלות ובכמויות קטנות במפעלים ובחנויות.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב אגרון פינת בן שמעון, ירושלים (בית פאלאס - משכנו הישן של משרד המסחר והתעשיה) | רחוב החבצלת 12, ירושלים (המועצה הדתית - רבנות ירושלים)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות