לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

כיצד מחתימים על עתון?


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | הטור השמיני (עמוד 2) - 17/04/1962 (יום שלישי)
רכישת קוראים חדשים והחתמת מינויים נוספים - הם שאיפת כל הנהלת עיתון, איש אינו מערער על זכות כל הנהלה ומערכת לעשות זאת ע"י הסברה מתאימה, פניימה אישית ושקידה מתמדת להעלאת רמת העיתון בשרות קוראיו.

אולם דרך "מקורית" מצאה לעצמה הנהלת "המפלגה הדתית הלאומית" ברכישת מינויים לבטאונה "הצופה" והיא: התגלגל אלינו מכתב שנשלח מטעם הגוף הנ"ל לאחד הדיינים בארץ מח' בניסן השתא, וזו לשונו:
"עברנו על רשימת הדיינים מינויי "הצופה" ולתמהוננו הרב כבודו לא מופיע. מיותר להסביר לכבודו את עמידתו בשער של העיתון על קדשי ישראל ותגובותיו על המתרחש במדינה ובעולם, כמו כן הסברה על פעולות התנועה ונציגיה בכל אתר ואתר. אנו תקווה שזה רק היסח הדעת ואנו מחכים לתשובה חיובית מכבודו.
בכבוד רב (חתימה)"

ברם מאלף איננו תוכן המכתב עצמו, אלא מה שמצינו בשוליו, וזה שמצאנו בשולי המכתב הנ"ל: "העתק לשר הדתות הד"ר ז. ורהפטיג; לעורך הצופה מר ש. גניאל.

לא ידענו ששר הדתות מפקח לא רק על הרבנות, על הנשואין ועל הכשרות אלא גם על ... מי שחתום ומי שאינו חתום על בטאון מפלגתו "הצופה".

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות הטור השמיני 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב הרצל 16, תל אביב (מערכת עיתון "הצופה" בשנות ה-50 וה- 60) | רחוב אבן גבירול 166, תל אביב (מרכז המפד"ל משנת 1957 (בית הקסטל, כיום בית וואלה)) | רחוב יפו 30, ירושלים (משרד הדתות (משכנו הישן))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.