לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ספרי תורה שנתרמו עבור עולים חולקו ע"י מפא"י כמתנות בחירות


מאת: נח זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 6) - 01/05/1962 (יום שלישי)
מספר רב של ספרי תורה שנאספו בארצות הברית עבור בתי הכנסת של עולים חדשים בישראל, חולק באמצעות המחלקה הדתית של מפא"י, במסגרת הבחירות לכנסת.

לפני למעלה משנתיים טיפל הרב יהודה גור - גרוזובסקי, כיום מנהל מחלקת הרבנות במשרד הדתות, באיסוף ספרי תורה כתרומה של יהודים בארצות הברית עבור בתי-הכנסת בישובי העולים החדשים בישראל. ספרי תורה אלה הועברו לארץ באמצעות הקונסוליה הישראלית בניו-יורק, אשר משום מה צירפה הוראה להעבירם לידי מר גדעון נאור יו"ר מועצת קרית גת מן המחלקה הדתית של מפא"י.

משרד הדתות אשר עמד בראשו אז הרב י. מ. טולידאנו ז"ל, מילא אחרי ההוראה ללא כל תגובה והספרים חולקו במסגרת תעמולת מפא"י בעת הבחירות.

לאחרונה הגיע משלוח נוסף שכלל 10 ספרי תורה בתוכם אחד תרומת אגודת הרבנים באמריקה, וגם למשלוח זה צורפה ההוראה הדומה לזו שניתנה בשעתו, להעביר אותו לידי מר גדעון נאור.

שר הדתות הד"ר ז. ורהפטיג התנגד למילוי ההוראה בציינו שמשרד הדתות הוא האחראי לטיפול בחלוקת ספרי תורה אלה. לאחר דין ודברים בין כל התורמים ולאחר שמר גדעון נאור איים בהגשת צו על תנאי נגד שר הדתות, הושגה "פשרה" לפיה יחולקו ספרי תורה אלה שווה בשווה בין שני הגורמים: חמישה מהם ע"י משרד הדתות וחמישה ע"י המחלקה הדתית של מפא"י.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 11 East 70th Street, ניו יורק, ארצות הברית (קונסוליית ישראל בניו יורק והנציגות באו"ם בשנות ה-60) | ככר פ"ז, קריית גת (עיריית קריית גת)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות