לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

ציידו של אייכמן


מאת: רנ"ז
פורסם: חרות | הטור השמיני (עמוד 2) - 04/06/1962 (יום שני)
בספרו החדש של הלורד ראסל אוף ליברפול "משפט אייכמן" שהופיע בימים אלה, קובע המחבר כי האיש שזכאי לטעון שהביא לתפיסתו של אייכמן הוא המהנדס היהודי שמעון ויזנטאל שפירסם אף ספר משלו על כל הפרשה.

במבוא לספרו כותב הלורד האנגלי כיצד הפך ויזנטל מקרבן מחנה ההשמדה במאוטהואזן לציידו של אייכמן. עוד בשנת 1953 גילה לאחר שנות עמל של חקירות ומאמץ כספי וגופני ניכר, כי אייכמן מתגורר בבואנוס איירס ומסר על תוצאות גילויו ליו"ר ההסתדרות הציונית הד"ר נחום גולדמן בדו"ח מפורט, אך משום מה לא ייחסו גולדמן ועוזריו את החשיבות הראויה לאינפורמציה חיונית זו.

המחבר טוען כי ניתן היה לתפוס את אייכמן עוד 7 שנים לפני לכידתו. גם מאז תגלית זו ועד למועד התפיסה הסופי עמד ויזנטאל בקשר עם שלטונות הביטחון הישראליים והעמיד לרשותם ולרשות ארכיון "יד ושם" את החומר התעודתי הרב שהספיק לצבור בכל שנות רדיפתו אחר הצורר.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות הטור השמיני 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Salztorgasse 6, וינה, אוסטריה (משרדו של שמעון ויזנטל) | רחוב המלך ג’ורג’ 48, ירושלים (ההסתדרות הציונית העולמית) | calle Garibaldi San Fernando, בואנוס איירס, ארגנטינה (הבית ברחוב גריבלדי בו נלכד אדולף אייכמן (משוער))
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.