לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

הכנות לחגיגות 850 שנה להולדת הרמב"ם


מאת: נח זבולוני - עורך העולם היהודי
פורסם: דבר | עולם יהודי (עמוד 8) - 19/02/1984 (יום ראשון)
במלאת 850 שנה להולדת הרמב"ם בקורדובה שבספרד, עומדים לקיים בעיר סימפוזיון על הנושא: הרמב"ם, חייו ויצירותיו.

נשיא הקונגרס היהודי העולמי אדגר ברונפמן ביקר לפני כחודשיים בספרד, נפגש עם ראש הממשלה פליפה גונזאלס ודן עימו בקיום יחסים דיפלומטיים בין ספרד וישראל. בין היתר הציע לאנשי שיחו הספרדים לציין בקורדובה ב-1985 מלאת 850 שנה להולדת בן עירם (אגב על התאריך, 1134, יש חילוקי דעות; יש הגורסים כי הרמב"ם נולד בשנת 1183), האיש המלומד, הפילוסוף והפוסק. הצעתו של ברונפמן זכתה לאזניים קשובות וכפי שנמסר, יש לה כבר הדים. ממשלת מצרים - כידוע חי הרמב"ם תקופה מסויימת בארץ זו, כיהן בה כמנהיג הקהילות היהודיות וגם היה רופא חצר מלכות מצרים - הביעה רצונה להשתתף בחגיגה ובסימפוזיון שיתקיימו בקורדובה.

הקונגרס היהודי העולמי פעיל בתחומים שונים. לאחרונה קיימו ראשי הקונגרס פגישות ושיחות עם מדינאים מארצות שונות ודנו על בעיות יהודיות וישראליות. לפני זמן מה נפגשו ברונפמן עם שגריר ברית המועצות בוושינגטון, אנאטולי דוברינין, שחזר מ "חופשת מולדת". הרושם שלו מן הפגישה היה, חיובי מאוד. נראה לו שברית-המועצות עומדת לשפר את יחסיה עם ארצות הברית, והדבר ישפיע לטובה על מצבם של היהודים בברה"מ.
בשיחה עם דוברינין הועלו גם בעיות המזרח התיכון, קרי ישראל. לאחר הפגישה עם דוברינין נפגשה משלחת של הקונגרס היהודי העולמי, בראשותו של ברונפמן, עם ג'ורג' שולץ, מזכיר המדינה, ועם היועץ לבטחון לאומי רוברט מקפרלן. במשלחת השתתפו מנכ"ל הקונגרס, ישראל זינגר, הרב ארתור הרצברג סגן נשיא הקונגרס, הרב ארתור שניאור, יו"ר הקונגרס היהודי בארה"ב, הרב אלכסנדר שינדלר ואילן שטיינברג, מראשי הקונגרס, ואיזי ליבלר נשיא הקונגרס היהודי העולמי באוסטרליה. בין היתר דנו בתכנית רייגן למזרח התיכון.

© הזכויות על עיתון "דבר" שייכות למכון לבון - מכון לחקר תנועת העבודה והחלוץ על-שם פנחס לבון
Powered By Click for details


דבר עולם יהודי 1984
המאמר הוא חלק מעמוד בעריכת נח זבולוני, בו רוב הכתבות (לבד מאלו בהן צויין אחרת), נכתבו ע"י רנ"ז

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: Russia (USSR) | קורדובה
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.