לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

כרוזי בחירות מחללים את הכותל המערבי


מאת: נח זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד ראשון (עמוד 1) - 16/07/1962 (יום שני)
גילויים על חילול הכותל המערבי ע"י הדבקת כרוזי בחירות של המפלגה הקומוניסטית בעיר העתיקה של ירושלים, פורסמו ב "ניו-יורק טיימס".

הצילום הומצא למערכת העיתון ע"י תייר שביקר באחרונה בעיר העתיקה ובארצות ערב. תוכנו הוא: "למען הגנה על עצמאותנו והריבונות הלאומית ולדחיית הסכנה של הסכם בגדד, בחר בציר זיאדין, שהוא נציגה של המפלגה הקומוניסטית".

כפי שנודע לנו, הוצג הצילום הזה גם בוועדת המשנה למניעת הפליות ולהגנת המיעוטים במרכז האו"ם, ע"י ב"כ אגודת ישראל הד"ר יצחק לוין, שהביע בוועדה זו את מחאתו על חילול הכותל ודרש גישה חופשית למקומות הקדושים, הכותל המערבי וקבר רחל. כן גילה הד"ר יצחק לוין, כי קבר רחל משמש מקלט ומחסה לאנשי הפדאיון הערבי ומסתננים ערביים. למרות שראשי האו"ם יודעים על כך, טרם נקטו בצעדים הדרושים למניעת חילול הקודש.

דפים בנושא:


הערות: שימו לב שהכתבה פורסמה 5 שנים לפני מלחמת ששת הימים, כאשר הכותל המערבי היה בחזקת ממלכת ירדן.

בשבועון הדתי "פנים אל פנים" הופיעה הכתבה: בין עתונאים ... ובה מסופר כי סופר "על המשמר" טוען שהתמונה המצורפת לכתבה היא לפחות משנת 1956.צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד ראשון 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: 405 East 42nd Street, ניו יורק, ארצות הברית (בנין האו"ם) | קבר רחל בית לחם, פלשתין | The New York Times Building 620 Eighth Avenue, ניו יורק, ארצות הברית (בניין הניו-יורק טיימס) | הכותל המערבי ירושלים
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות