לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

תושבי בית-זית מתנגדים להצעת איש-שלום לסיפוחם לירושלים

משרד הפנים יקבע את עמדתו בימים הקרובים


מאת: נח זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 6) - 07/08/1962 (יום שלישי)
משרד הפנים עומד בימים אלה להחליט אם לתמוך בהצעתו של ראש העיר מר מרדכי איש שלום, לספח את הכפר בית זית (ע"י מוצא) לתחום שיפוטה של ירושלים, או להתנגד לה כדרישת ועד הכפר ומחלקת ההתיישבות של הסוכנות היהודית.

ראש העיר הציע לספח את הכפר בית זית, על 107 המשפחות שבו, לתחום שיפוטה של ירושלים, בפגישה שנערכה אתמול בין ועד הכפר ובין אנשי המושבים ומחלקת ההתיישבות של הסוכנות היהודית הוחלט להתנגד בחריפות להצעתו של ראש העיר ולהילחם בכל תוקף בשאיפה להפוך כפר הררי בן 600 דונם מטעים ולולים לאיזור עירוני.

במכתבים שנשלחו למשרד הפנים ע"י ועד הכפר ומנהל מחלקת ההתישבות של הסוכנות היהודית הד"ר רענן ויץ, נאמר כי לא יתכן שיוחלט על חיסולו של כפר מתפתח ומשגשג ע"י צו אדמיניסטרטיבי. כן נאמר כי אנשי הכפר רואים ברצונם בעבודה חקלאית ובאורח חיים במושב עובדים רצון שאיננו ניתן לערעור ע"י צווים, ועל כן הם מתנגדים להצעתו של ראש העיר.

מחוגי העירייה נמסר לנו כי תושבי הכפר בית-זית הם כולם אנשי ירושלים החיים מעבודתם בעיר, ביניהם בנקאים, מוסיקאים, מכונאים, סוחרים ופועלים שמקור פרנסתם בירושלים, ולכן לא יתכן שלא ישאו בעול העיר שממנה הם מוציאים את עיקר קיומם.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: כיכר ספרא 10, ירושלים (רחוב יפו 2 - כיכר צה"ל - עיריית ירושלים עד לשנת 1993) | רחוב קפלן 2, ירושלים (משרד הפנים (משנת 1952-1953)) | רחוב המלך ג’ורג’ 48, ירושלים (הסוכנות היהודית - בית המוסדות הלאומיים) | בית זית
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות