לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מונו רושמי נשואין איזוריים

הרב כספר - רושם נישואין בירושלים


מאת: נח זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד פנימי (עמוד 2) - 08/08/1962 (יום רביעי)
מינוי רושמי נישואין איזוריים שמטרתם לפתור את בעיית הנשואים בעדת "בני ישראל" ושעליהם הוחלט בממשלה, הופעלו החל מהשבוע - על כך נודע לסופרנו.

הרבנות הראשית לישראל מינתה את הרב ברנרד (דב) כספר דיקן הסטודנטים באוניברסיטה העברית כרושם נשואין איזורי במחוז ירושלים והעבירה אליו את כל החומר הנוגע לרישום הנישואין באיזור זה.

על מינוי זה פירסמנו בראשונה לפני כשבועיים, אולם חוגים רבים סרבו להאמין שאמנם הרב כספר יסכים לקבל על עצמו תפקיד שמסביבו ומסביב יעודו שוררים חילוקי דעות עקרוניים. השבוע קיבל הרב כספר את המינוי באופן פורמלי, ויש לצפות לפירסום הודעה רשמית תוך זמן קצר.
הרב ב. כספר אמנם עומד מחר לצאת לחופשה של חודשיים לחו"ל אך הדבר אינו מונע בעד המינוי הפורמלי.
לשאלת סופרנו אישר הרב כספר את המינוי תוך הדגשה כי הדבר היחידי המפריע קצת הוא יציאתו לחופשה לחו"ל.

הרב ב. כספר יליד אנגליה חניך ישיבת "עץ חיים" בלונדון ומתלמידיו של הרב אליהו לאפיאן וכן חניך הקולדג' בלונדון, שימש כרב צבאי ראשי של הבריגדה העברית, כן שימש כרב בקהילת וסטמינסטר בלונדון, ורב במנצ'סטר, באחרונה משמש הרב כספר כדיקן הסטודנטים באוניברסיטה העברית, לפני כשנה עמד לצאת בשליחות דיפלומטית כקונסול כללי של ישראל בהודו.

כפי שנודע לנו עומדת המועצה הדתית בירושלים שמילאה את תפקיד רושם נשואין למחוז ירושלים, עד עתה, למחות בפני שר הדתות על מינוי זה. יתר רושמי הנשואין באיזורים הם: הרב יהושע קניאל רבה הראשי של חיפה, הרב אליהו קושלבסקי באר-שבע, הרב רפאל קוק הכהן - רבה הראשי של טבריה, הרב ולנר אשקלון.

דפים בנושא:


צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד פנימי 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: רחוב החבצלת 12, ירושלים (המועצה הדתית - רבנות ירושלים) | רחוב המלך ג’ורג’ 58, ירושלים (הרבנות הראשית (בשנים 1959-1992) - היכל שלמה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות