לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

מחריף הסכסוך בין מושב אורה ומינהל המקרקעין


מאת: נח זבולוני
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 10) - 17/08/1962 (יום ששי)
סכסוך חמור פרץ בין מושב אורה ע"י עין כרם בירושלים, לבין מינהל מקרקעי ישראל, בגלל חלקת אדמה שאושרה בשעתו למושב זה ועתה עומד מינהל מקרקעי ישראל למוכרה לאנשי חו"ל על מנת להקים במקום מוסד.

מינהל מקרקעי ישראל בראשותו של מר יוסף וייץ, עומד למכור חלקת אדמה בת 120 דונם - שנמצאת בתוך תחומי הכפר אורה מאז הקמתו - לגורמים מחו"ל.

בפגישה, בה השתתפו ועד המושב, נציגי תנועת המושבים, המרכז החקלאי, מחלקת ההתיישבות של הסוכנות ומר י. וייץ הוחלט להביא את הדבר לבירור בפני שר החקלאות מר מ. דיין ולהכרעתו.

שר החקלאות החליט לא להפקיע את החלקה מידי אנשי המושב. ועד המושב טוען כי מינהל מקרקעי ישראל לא קיבל את עמדתו של השר והסכסוך הובא לידי הכרעתו של שר האוצר. שלשום נקבע סיור במקום המריבה בו צריכים היו להשתתף שר האוצר, שר החקלאות, מר י. וייץ, נציגי תנועת המושבים, המרכז החקלאי ונציגי מחלקת ההתיישבות של הסוכנות. ברגע האחרון בוטל הסיור מאחר שנציגי המוסדות המיישבים הודיעו על אי-השתתפותם בסיור מאחר והעניין כבר הובא להכרעתו של שר החקלאות.

ועד המושב קיים אסיפה כללית ובה הוחלט להתנגד להפקעת החלקה החיונית לכפר ובפרט שחלק משטחו של כפר אורה כבר הופקע פעמיים, בראשונה למען הקמת מרכז הרפואי של "הדסה" בעין כרם ובשניה להקמת שיכונים בעין-גנים, והפקעה השלישית, טוענים אנשי הכפר, תפגע בשטח הכפר ותביא לידי הרס המושב כולו ולביטולו.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: הקריה רוממה, ירושלים (ביתן מספר 4 - מינהל מקרקעי ישראל בשנות ה-60 (משוער)) | מושב אורה | רחוב אלברט מנדלר 3, תל אביב (לשעבר הקריה רחוב ג’ בית 1 - משכנו הישן של משרד החקלאות)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2024 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.
הצהרת נגישות