לדוגמא: הרב שך | "הרב שך"
חפשו

משרד הבריאות עומד לסגור בית המטבחיים העירוני בבירה


מאת: נ. אביאלי
פורסם: חרות | חרות - עמוד אחורי (עמוד 4) - 20/08/1962 (יום שני)
לשכת הבריאות המחוזית בירושלים עומדת לסגור את בית המטבחיים העירוני בגלל מצבו הסניטרי הלקוי - על כך נודע לסופרנו.

מזה שנים אחדות תובע משרד הבריאות מעיריית ירושלים להכניס שיפורים סניטריים דחופים בבית המטבחיים בירושלים, הנמצא במרכז העיר באזור התעשייה ברוממה. העירייה התחמקה מלמלא את הדרישות הללו.

משרד הבריאות שלח כמה התראות לעיריה בקשר למצב הלקוי בבית המטבחיים, לאחר שההתראות אלו לא הועילו, התגבשה דעה במשרד הבריאות כי אין תקנה למצב בבית המטבחים אלא אך ורק לסגור אותו, על אף הסבל שדבר זה יגרום לאוכלוסיה.

חוגי משרד הבריאות אישרו בשיחה עם סופרנו כי באי כח משרד הבריאות המחוזי שביקרו בבית המטבחיים, הביעו את דעתם כי אי אפשר להשאיר את המצב בבית המטבחיים כמו שהוא עתה, אפילו לתקופה קצרה ביותר. לדבריהם צפויה סכנה לבריאות הציבור מהשחיטה הנעשית בבית מטבחיים זה, כי היא נעשית באותו המקום בו נמצא גם הבקר החי והמקום מלא גללים ושתן של הבהמות החיות.

לעומת זה טוענת העירייה כי לא כדאי להשקיע כספים לשיפורים כי לפי דעתה המקום הנוכחי של בית המטבחיים המוקף דירות מגורים ומפעלי תעשייה אינו מתאים לבית מטבחים ויש הכרח להקים בית חדש במקום אחר.

צולם בספריית שער-ציון, בית אריאלה - מדור העיתונות
Powered By Click for details


חרות חרות - עמוד אחורי 1962

לחצו על המפה לתצוגה מדוייקת ואפשרות לצפייה בכתבות מאותו אזור.
במפה זו מופיעות הכתובות הבאות: ירושלים (בית המטבחיים של ירושלים עד אמצע שנות ה-60 - סמוך למחנה שנלר - אזור התעשיה רוממה (משוער)) | רחוב יפו 86, ירושלים (לשכת הבריאות המחוזית - מחנה יהודה)
 

ייזום והקמת האתר - אלי זבולוני - עולמות אפשריים בע"מ עולמות אפשריים בע"מ © 2010-2021 - עיצוב: סטודיו פיני חמו

© האתר ranaz.co.il והתוכן המצוי בו מוגנים בזכויות יוצרים. כל זכויות היוצרים על תוכן האתר שייכות לילדיו של נח זבולוני
כל התמונות באתר (אלא אם כן צוין אחרת) הן פרי יצירתו של אלי זבולוני בעל הזכויות בהם. אין לעשות בהן כל שימוש או לשנותן ללא הרשאה מפורשת מיוצר התמונות.
אין להעתיק, לשכפל, לחקות או לעשות כל שימוש בתוכן שבאתר ללא רשות בעלי הזכויות.
בקשות לשימוש בתוכן כלשהוא מהאתר יש לשלוח דרך דף צרו קשר.